Bayat ekmekler değerlendiriliyor

Bayat ekmekler değerlendiriliyor
Bayat ekmekler değerlendiriliyor
- Adana Büyükşehir Belediyesi'nce kentin belirlenen noktalarına yerleştirilen bayat ekmek kutularında toplanan ekmekler, hayvan barınaklarına gönderiliyor

ADANA (AA) - Adana'da, ekmek israfını önleme konusunda halkın bilinçlendirilmesi ve toplanan ekmeklerin hayvan barınaklarına gönderilmesi amacıyla kentin belirlenen noktalarına 60 bayat ekmek kutusu yerleştirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikası tarafından "Bayat Ekmek Toplama ve Değerlendirme Projesi" başlatıldı.

Ekmek israfını önleme konusunda halkın bilinçlendirilmesi ve toplanan ekmeklerin hayvan barınaklarına gönderilmesi amaçlarını taşıyan proje kapsamında, ekmek israfıyla ilgili farkındalık oluşturulması planlanıyor. Proje kapsamında Adana genelinde çöpe atılan ekmek miktarının en aza indirilmesi de hedefleniyor.

Projenin bir diğer önemli hedefi ise bayat ekmeklerin toplanarak hayvan barınaklarında kalan köpek ve kedilere ulaştırılması. Bu amaçla belirlenen noktalara 60 bayat ekmek kutusu yerleştirildi. Buralarda toplanan ekmekler, hayvan barınaklarına götürülüyor.

Ayrıca vatandaşlara bayat ekmekle neler yapılabileceğini anlatan "Bayat ekmek değerlendirilme rehberi" adı altında el broşürleri dağıtılıyor.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Proje

  ,

  Büyükşehir

  ,

  ekmek