Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekata tepkiler

Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekata tepkiler
Bayırbucak Türkmen bölgesine yönelik harekata tepkiler
- MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdağ: "Bölgede etnik temizliğe yakın insanlık dramı yaşanıyor"

ADANA (AA) - MHP Genel Başkan Yardımcısı Ümit Özdağ, Suriye'nin Bayırbucak bölgesinde Türkmenlere yapılan saldırılara ilişkin, "Bölgede etnik temizliğe yakın insanlık dramı yaşanıyor" ifadelerini kullandı.

MHP'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Suriye'de ağır saldırılarla büyük bir insanlık dramına maruz kalan Türkmenlerin durumu ile ilgili MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin talimatıyla oluşturulan MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdağ'ın başkanlığında MYK üyesi ve Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy, MHP Kahramanmaraş Milletvekili Fahrettin Oğuz Tor, MHP Hatay Milletvekili Mehmet Necmettin Ahrazoğlu ile Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz'dan oluşan heyet, Hatay'a gitmek üzere Adana'ya geldi. 

Ankara'dan gelen heyeti Adana Şakirpaşa Havaalanında Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ile MHP Adana İl Başkanı Yusuf Baş karşıladı. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen MHP Genel Başkan Yardımcısı Özdağ, 3 gündür Türkmenlere yönelik çok ağır saldırıların devam ettiğini belirtti.

Özdağ, "Bölgede etnik temizliğe yakın insanlık dramı yaşanıyor. Şu ana kadar Türkiye'nin aldığı tedbirleri yeterli görmüyoruz. Biz de meseleyi yerinde incelemek için bölgeye gidiyoruz. Türk kamuoyu ile paylaşacağımız alınması gereken tedbirlerle ilgili MHP'nin vereceği karara zemin hazırlamak istiyoruz" ifadelerini kullandı.