Bayırbucak Türkmenlerine su yardımı

Bayırbucak Türkmenlerine su yardımı
Bayırbucak Türkmenlerine su yardımı
- Adana Büyükşehir Belediyesi, Türk Kızılayı aracılığıyla Suriye'deki Bayırbucak Türkmen Bölgesi'ne içme suyu göndermeye başladı

ADANA (AA) - Adana Büyükşehir Belediyesi, Türk Kızılayı aracılığıyla Suriye'deki Bayırbucak Türkmen Bölgesi'ndeki vatandaşlara su yardımında bulunmaya başladı.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ile Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü arasında, Suriyeli Türkmenlere su yardımında bulunulması konusunda protokol imzalandı.

Protokolün ardından açıklamada bulunan Akar, Sözlü ve belediyenin kendilerine gösterdiği yakınlıktan duydukları memnuniyeti belirterek şunları kaydetti:

"Bugüne kadar yaptıkları yardımlarda Türk Kızılayını vasıta olarak seçtikleri için kendilerine teşekkür ederiz. Bu güveni her zaman en iyi şekilde kullanacağımızı, insanlığa hizmette ve mağdurların yanında hep beraber olacağımızı belirtmek isterim. Sayın belediye başkanımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da yanımızda olacağını ve bize yardımcı olacağını ümit ediyorum."

Sözlü de Türk Kızılayının hangi inanç ve kökenden olursa olsun herkese yardım amacıyla çalışmalar yürüttüğünü bildirerek şu ifadeleri kullandı:

"Özellikle de son dönemde, Suriye ve Irak'ta yardıma muhtaç insanlara, yardım ulaştırma konusunda Türk Kızılayı ile birliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Biz de insan tarafımızı bu tarz çalışmalarla ayakta tutmaya, diriltmeye çalışıyoruz. Allah Türk Kızılayımıza güç ve kuvvet versin. Türk Kızılayı dünyanın neresinde olursa olsun darda kalanların yanı başında, bu da bizi milletçe gururlandırıyor."

Türk Kızılayı aracılığıyla Bayırbucak Türkmen Bölgesi'ne gönderilecek suyu taşıyan araçların bugün yola çıktığı bildirildi.