Can Dündar'a MİT tırları soruşturması

Can Dündar'a MİT tırları soruşturması
Can Dündar'a MİT tırları soruşturması
- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: - "Hiçbir şey Can Dündar'ı ve arkadaşlarını yıldıramaz"

ADANA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , MİT tırlarına ait olduğu öne sürülen fotoğrafların yayınlandığı Cumhuriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Can Dündar hakkında soruşturma açılmasına ilişkin, "Hiçbir şey Can Dündar'ı ve arkadaşlarını yıldıramaz" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin Mersin mitingine katılmasının ardından geldiği Adana Havalimanı'nda, bir gazetecinin, "Cumhuriyet gazetesinin genel yayın yönetmeni Can Dündar, Adana'daki tırlarla alakalı haberi yaptığı için önce televizyondan tehdit edildi daha sonra da hakkında soruşturma açıldı. Bununla ilgili neler söylemek istersiniz" şeklindeki sorusu üzerine, "Can Dündar, gazetecilik görevini yapmıştır. Kendisini yürekten kutluyorum. Hiçbir şey Can Dündar'ı ve arkadaşlarını yıldıramaz" yanıtını verdi.

Kemal Kılıçdaroğlu , aynı gazetecinin, "Fuat Avni, aralarında gazeteci ve yargı mensuplarının da olduğu çok sayıda kişinin gözaltına alınacağını yazdı"  sözleri üzerine, "Umarım öyle bir çılgınlık yapmazlar" değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu, daha sonra özel uçakla Ankara 'ya hareket etti.