Ceyhan Belediyesi'nden sahil temizliği kampanyası

Ceyhan Belediyesi'nden sahil temizliği kampanyası
Ceyhan Belediyesi'nden sahil temizliği kampanyası
ADANA (AA) - Adana'da Ceyhan Belediyesi tarafından düzenlenen kampanyada, İncirli plajı kıyısında ve denizde temizlik yapıldı.Ceyhan Belediye...

ADANA (AA) - Adana'da Ceyhan Belediyesi tarafından düzenlenen kampanyada, İncirli plajı kıyısında ve denizde temizlik yapıldı.

Ceyhan Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından başlatılan kampanyaya, Çukurova Amatör Balıkçılık Denizcilik ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (ÇUBADER), Sualtı Araştırmacılar Derneği (SAD), Akdeniz Foku Araştırma Grubu (AFAG), gönüllü öğretmen ve öğrenciler destek verdi.

Sahilde düzenlenen törende konuşan Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, çevre temizliği bilinci oluşturulması amacıyla kampanya başlattıklarını belirtti.

Temiz ve yaşanabilir Ceyhan bırakmak için vatandaşlardan kampanyaya destek vermelerini isteyen Öztürk, şunları kaydetti:

"Ceyhan genelinde başlattığımız kampanya çerçevesinde İncirli plajında ve denizdeki temizliğe, dernekler ve öğrenciler de destek verdi. Buradaki amacımız, doğal güzellikleri ve ihtişamı gelecek nesillerimize temiz bırakmak. Doğayla uyumlu yaşamak için vatandaşlarımızdan sahillerin kirletilmemesi konusunda daha duyarlı olmasını istiyoruz. Çevre temizliği bilincinin oluşturulmasına destek veren gönüllülere teşekkür ediyorum."

ÇUBADER Başkanı Tuluhan Torun da temiz olanı korumanın daha kolay olduğunu vurguladı.

Konuşmaların ardından katılımcılar, sahilde ve denizdeki atıkları temizledi.