Ceyhan Belediyesinden tekvando kursu

Ceyhan Belediyesinden tekvando kursu
Ceyhan Belediyesinden tekvando kursu
ADANA (AA) - Ceyhan Belediyesi tarafından düzenlenen tekvando kursuna 60 öğrenci katılıyor.Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Eyüp...

ADANA (AA) - Ceyhan Belediyesi tarafından düzenlenen tekvando kursuna 60 öğrenci katılıyor.

Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Eyüp Türüt, öğrencileri kötü alışkanlıklardan uzak tutmanın ve sağlıklı nesiller yetiştirmek amacıyla tekvando kursu açtıklarını belirtti.

Çocukların spor yapmalarının yanı sıra özgüvenlerini kazanıp gelecekte çok büyük başarılara imza atacaklarına inandığını ifade eden Türüt, "Eğitmenimiz nezaretinde 60 tekvando sporcumuz çalışmalarını sürdürüyor. Minik sporcularımız Türkiye ve Avrupa şampiyonluğu için iddialı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyorlar" dedi.

Kurs eğitmeni milli sporcu Sultan Çekitaş da öğrencilere günde 5 saat çeşitli kategorilerde eğitim verdiğini söyledi.

Öğrencilerin yarışmalarda derece almaları için mücadele ettiklerini ifade eden Çekitaş, "Sporcularıma her gün 5 saat antrenman yaptırıyorum. İnşallah iyi sporcu yetiştirip Türkiye şampiyonluğuna götürürüz. Daha önce Türkiye şampiyonluğuna katılan sporcularım var. Amacım daha çok sporcu yetiştirmektir. Zaten ben de milli sporcuyum ve Avrupa üçüncüsüyüm. Sporcularımın benden daha iyi olmasını ve daha iyi derece yapmasını istiyorum" diye konuştu.