Ceyhan Belediyesi'nden "Yaşlı Bakım Projesi"

Ceyhan Belediyesi'nden "Yaşlı Bakım Projesi"
Ceyhan Belediyesi'nden "Yaşlı Bakım Projesi"
ADANA (AA) - Ceyhan Belediyesi tarafından başlatılan "Yaşlı Bakım Projesi" kapsamında 65 yaş üstü, bakıma muhtaç ve kimsesi olmayan 530 vatandaşa...

ADANA (AA) - Ceyhan Belediyesi tarafından başlatılan "Yaşlı Bakım Projesi" kapsamında 65 yaş üstü, bakıma muhtaç ve kimsesi olmayan 530 vatandaşa ulaşıldığı bildirildi.

Ceyhan Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Koordinatörü Kübra Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada, belediye olarak vatandaşın iyi ve kötü günlerinde daima yanlarında olduklarını vurguladı.

İlçe genelinde kurulan 6 kişilik ekiple, 65 yaş üstü yaşlı ve bakıma muhtaç kimsesi olmayan 530 vatandaşa ulaştıklarını belirten Öztürk, şöyle devam etti:

"Amacımız 65 yaş üstü yaşlı ve kimsesiz vatandaşlarımıza sevgi ve şefkatle yaklaşarak günlük yaşamlarını kolaylaştırmak, yalnız olmadıklarını kendilerine hissettirmek ve onurlu bir yaşam sürdürmelerini sağlamaktır. En önemlisi de gençlerimizin yaşlılara sahip çıkması için örnek olmaktır. 2014 yılı mayıs ayından bu yana kurulan ekiple birlikte 65 yaş üstü bakıma muhtaç, engelli ve kimsesi olmayan vatandaşların evlerine gidilerek bizzat ev temizlikleri ve bakımları yapılıyor."


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  YAŞ

  ,

  Belediye

  ,

  Yaşam

  ,

  ilçe

  ,

  kültür

  ,

  sosyal

  ,

  engelli