Ceyhan'da avcılık eğitimi alan 45 kişiye sertifika verildi

Ceyhan'da avcılık eğitimi alan 45 kişiye sertifika verildi
Ceyhan'da avcılık eğitimi alan 45 kişiye sertifika verildi
ADANA (AA) - Ceyhan'da avcılık kursunda eğitimlerini tamamlayan 45 kursiyere avcılık belgesi sertifikası verildi.Ceyhan Halk Eğitim Merkezi...

ADANA (AA) - Ceyhan'da avcılık kursunda eğitimlerini tamamlayan 45 kursiyere avcılık belgesi sertifikası verildi.

Ceyhan Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Adana Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğü ile Ceyhan Avcılık ve Atıcılık Derneği'nin düzenlediği kursta, eğitimlerini tamamlayan 45 kişi, dernekte düzenlenen törenle avcılık sertifikalarını aldı.

Dernek Başkanı Doğan Kaplan, amaçlarının Ceyhan'da bilinçli avcılar yetiştirmek olduğunu, avcılık belgesi almayanların avlanmalarının mümkün olmadığı uyarısında bulundu.

56 saat süreli kursa 45 kursiyerin katıldığını belirten Kaplan, şunları söyledi:

"4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu gereğince avcılık belgesi alarak avlanmak isteyenlerin avcıların eğitim kursunu bitirerek sertifika alma mecburiyeti bulunuyor. Kursları bitirmeyen ve avcılık belgesi almayanların avlanmaları mümkün değildir. Talep üzerine açtığımız kursta avcılara, avcılığın tarihçesi, etik kuralları, yaban hayvanları ve av dönemleri, silahların kullanımı, ilk yardım, av köpeği eğitimi, doğal hayat , çevre ve önemi, ilgili kanun ve mevzuatlar hakkında bilgiler verildi. Kurs sonunda kursiyerlerimiz bilinçlenerek avcılık sertifikalarını aldılar. "