Ceyhan'da bin 100 öğrenciye kırtasiye yardımı

Ceyhan'da bin 100 öğrenciye kırtasiye yardımı
Ceyhan'da bin 100 öğrenciye kırtasiye yardımı
ADANA (AA) - Ceyhan ilçesinde öksüz, yetim ve Suriyeli bin 100 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuldu.İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret AŞ....

ADANA (AA) - Ceyhan ilçesinde öksüz, yetim ve Suriyeli bin 100 öğrenciye kırtasiye yardımında bulunuldu.

İskenderun Enerji Üretim ve Ticaret AŞ. (İSKEN) tarafından bağışlanan kırtasiye malzemeleri, Ceyhan Yarsuat Meslek Lisesi'nde, İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz tarafından öğrencilere dağıtıldı.

Topuz, dağıtımın ardından yaptığı açıklamada, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki 135 okulda tespit ettikleri toplam bin 100 öksüz, yetim ve Suriyeli öğrenciye kırtasiye yardımı yaptıklarını söyledi.

Öğrencilere dağıttıkları malzemelerin Ceyhan sınırları içinde faaliyet gösteren İSKEN tarafından temin edildiğini belirten Topuz, şunları kaydetti:

 "Okullarımızda anne babası olmayan, şehit ve gazi ailelerimizin çocuklarına her türlü destek olamaya devam edeceğiz. Bu anlamda ailelerin bir nebze yükünü hafifletmiş olup, devletimizin ve hayırseverlerin destekleriyle öğrencilerimize her konuda yardımcı oluyoruz. Bugün dağıttığımız kırtasiye malzemelerinin bütçesini Ceyhan'da bulunan İSKEN tarafından sağlanmıştır. Öğrencilerimizin bir nebze de olsa sevinci bize yetiyor."


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  şehit

  ,

  Bugün

  ,

  ilçe

  ,

  eğitim

  ,

  Enerji

  ,

  ilkokul

  ,

  ortaokul