Ceyhan'da göreve yeni başlayan öğretmenlere seminer

Ceyhan'da göreve yeni başlayan öğretmenlere seminer
Ceyhan'da göreve yeni başlayan öğretmenlere seminer
ADANA (AA) - Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından göreve yeni atana 80 öğretmene uyum eğitimi semineri verildi. İlçe Milli Eğitim Müdürü...

ADANA (AA) - Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından göreve yeni atana 80 öğretmene uyum eğitimi semineri verildi.

 İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, Yarsuvat Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlenen seminerde, ilçe genelinde 114 okulda toplam 36 bin 14 öğrencinin 2015-2016 eğitim-öğretim yılında eğitim gördüğünü, bin 627 öğretmenin görev yaptığını belirtti.

Çocuklara verilen eğitim ve öğretimde öğretmenin büyük önem taşıdığını ifade eden Topuz, şunları söyledi:

"Başöğretmen Atatürk , 'Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır' diyerek, sizlere olan inancını ve güvenini belirtmiştir. Sizlere emanet ettiğimiz çocuklarımızı, Atatürk ilke ve inkılapları ile Türk milletinin milli ve manevi değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven, topluma karşı sorumluluk duyan kişiler olarak hayata hazırlayacağınıza olan inancım tamdır. Sizlere inanıyor, güveniyor ve başarılar diliyorum."