Ceyhan'da öğrenciler, bilim fuarı'nda projelerini tanıttı

Ceyhan'da öğrenciler, bilim fuarı'nda projelerini tanıttı
Ceyhan'da öğrenciler, bilim fuarı'nda projelerini tanıttı
ADANA (AA) - Ceyhan ilçesinde lise öğrencilerinin fen ve matematik projelerinden oluşan 40 eser, "Bilim Fuarı"nda sergilendi.Heydar Aliyev Endüstri...

ADANA (AA) - Ceyhan ilçesinde lise öğrencilerinin fen ve matematik projelerinden oluşan 40 eser, "Bilim Fuarı"nda sergilendi.

Heydar Aliyev Endüstri Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin yaptığı ve TÜBİTAK'ın da desteklediği fen ve matematik konulu 40 farklı proje okulun bahçesinde sergilendi.  

İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk'ün eşi Kübra Öztürk, AK  Parti İlçe Başkanı Süleyman Ulu, okul müdürleri, öğretmenler ve veliler fuarı gezerek projeleri inceledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, öğrencilerin 40 farklı projesinin TÜBİTAK tarafından desteklendiğini ifade ederek, öğrencilerin başarı ve yeteneklerinin fuarda sergilendiğini belirtti.

Öğrencileri başarılarından dolayı tebrik eden Topuz, amaçlarının Türkiye genelinde düzenlenen proje yarışmalarında dereceye girmek olduğunu söyledi.

Okul Müdürü Caner Taymış ise 2 ay içerisinde öğrencilerin titizlikle hazırladığı projelerin yer aldığı fuarın 2 gün açık kalacağını belirtti.