Ceyhan'da okul öncesi eğitim şenlikleri başladı

Ceyhan'da okul öncesi eğitim şenlikleri başladı
Ceyhan'da okul öncesi eğitim şenlikleri başladı
ADANA (AA) - Adana'da Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul öncesi eğitim şenlikleri, anaokulu öğrencilerinin gösterileriyle...

ADANA (AA) - Adana'da Ceyhan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından okul öncesi eğitim şenlikleri, anaokulu öğrencilerinin gösterileriyle başladı.

Namık Kemal Mahallesi Elçibey Parkı'nda toplanan öğrenciler, davul zurna eşliğinde İnönü Bulvarı'ndan Cumhuriyet Meydanı'na kadar yürüdü. Yürüyüşe, İlçe Milli Eğitim Müdürü Memduh Topuz, şube müdürleri ve okul müdürleri de katıldı.

Topuz, Cumhuriyet Meydanı'ndan düzenlenen törende, okul öncesi eğitim döneminin, öğrencilerin öğrenme becerilerinin geliştiği ve sosyal aktivite ihtiyacının en fazla olduğu dönem olduğunu söyledi.

Velilerden, 9 gün sürecek şenliklere çocuklarını getirmesini isteyen Topuz, "Bu tür şenlikler, öğrencilerin geleceği için önemli. Okul öncesi eğitimin çocuklar, aileler ve  toplum açısından birçok faydası var" dedi.

Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk de geleceğin zeki ve başarılı öğrencilerinin yetişmesi için İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile eğitim projelerini hayata geçirdiklerini kaydetti.

Konuşmaların ardından anaokulu öğrencilerinden oluşan mehter takımı gösteri sundu.