Ceyhan'da şehitler için anma etkinliği

Ceyhan'da şehitler için anma etkinliği
Ceyhan'da şehitler için anma etkinliği
ADANA (AA) - Adana'nın Ceyhan ilçesinde, terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için anma programı düzenlendi.Ceyhan Belediyesi tarafından...

ADANA (AA) - Adana'nın Ceyhan ilçesinde, terör olaylarında şehit olan asker ve polisler için anma programı düzenlendi.

Ceyhan Belediyesi tarafından Cumhuriyet meydanında düzenlenen anma etkinliğinde şehit polis ve askerler için Kur'an-ı Kerim okundu. Daha sonra şehitler için saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu.

Programda semazenler ilahiler eşliğinde sema gösterisi sundu.

Ceyhan  Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, son terör olaylarında  ülke genelinde bir çok şehit verildiğini, ilçelerine de üç şehit naaşının geldiğini belirti.

Başkan Öztürk, güvenliğimize yönelik saldırılarda asker, polis ve masum vatandaşların şehit olduğunu ifade ederek, "Bizler askerlerimizin, polislerimizin sayesinde güvenle ve huzurla uyuyoruz. Bunları unutmayacağız, unutturmayacağız" dedi.

Öztürk, şehitlerin isimlerini yaşatacaklarını aktararak, bu kapsamda şehit polis İsa ipek ve şehit asker Ferdi Gerekli'nin adının parklara, şehit polis Süleyman Çakır'ın adının ise yapımı süren koşu yoluna verileceğini vurguladı.

Programa, kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri, askeri ve mülki daire amirleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.