Ceyhan'da sosyal denge tazminatı sözleşmesi

Ceyhan'da sosyal denge tazminatı sözleşmesi
Ceyhan'da sosyal denge tazminatı sözleşmesi
ADANA (AA) - Ceyhan Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzalandı.Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Belediye meclis...

ADANA (AA) - Ceyhan Belediyesi ile Bem-Bir-Sen arasında  sosyal denge tazminatı sözleşmesi imzalandı.

Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Belediye meclis salonunda düzenlenen törende, sendika yetkilileriyle yaptıkları görüşmelerin olumlu tamamlanmasıyla çalışan memurlarının maaşlarının iyileştirilmesini öngören protokolü hazırladıklarını kaydetti.

Çalışanın alın terinin karşılığının hakkaniyetle ve zamanında verilmesi gerektiğini belirten Başkan Öztürk, şunları söyledi:

" Bugün çalışma hayatı açısından önemli ve güzel bir gün. Belediye olarak başından beri çalışanımızın hakkını korumayı bir görev bildik ve ona göre çalıştık. İş ahlakı işverenin çalışanını gözetmesini, çalışanların da kazandıkları maaşı hak etmesi için çabalamasını gerektirir. Sözleşmenin hayırlı olmasını diliyorum."

Bem-Bir-Sen Adana Şube Başkanı Mehmet Ünüvar da sözleşmenin Ceyhan Belediyesi çalışanlarına hayırlı olmasını diledi, Başkan Öztürk'e teşekkür etti.

Konuşmaların ardından Başkan Öztürk ve Bem-Bir Sen Adana Şube Başkanı Ünüvar, bir yıl geçerli olacak denge tazminatı sözleşmesini imzaladı.

Sözleşmeye göre, belediye memurlarının maaşlarına yaklaşık yüzde 25 oranında iyileştirme yapıldığı belirtildi.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Sendika

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  ,

  başkan

  ,

  sosyal