Ceyhan'da TOKİ'ye arsa devri gerçekleştirildi

Ceyhan'da TOKİ'ye arsa devri gerçekleştirildi
Ceyhan'da TOKİ'ye arsa devri gerçekleştirildi
ADANA (AA) - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ceyhan'da yapılacak olan 1. etap toplu konutların arsa devri gerçekleştirildi.Belediye...

ADANA (AA) - Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından Ceyhan'da yapılacak olan 1. etap toplu konutların arsa devri gerçekleştirildi.

Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Ceyhan Tapu Dairesi Müdürlüğü'nde yapılan tapu devrinde, belediyeye ait 90 dönümlük arsayı TOKİ'ye devretti.

Öztürk, yasal prosedürlerin tamamlanmasının ardından imzalanan belgeler ve hazırlanan tapu kaydının TOKİ temsilcisi Kadir Daşçı'ya teslim edildiğini belirtti.

Konutların yapımına 2016 yılında başlanacağını ve 2017 yılında tamamlanmasının beklendiğini ifade eden Öztürk, şunları kaydetti:

"İlçemizin kuzeyinde belediyemize ait 90 dönümlük arazinin TOKİ'ye devrini gerçekleştirdik. İnşallah Ceyhan'a hayırlı olacak bir projeyi başlatmış olduk. Alt ve orta gelir düzeyindeki vatandaşlarımızı konut sahibi yapmayı amaçlayan bu projenin ilk etabında en az bin konutluk çalışma yapılacak. İçerisinde cami ve okuldan, yeşil alanlara, sağlık ocağına kadar tüm sosyal alanlar yer alacak. TOKİ'nin Ceyhan'a gelmesi noktasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.''

Ceyhan Kaymakamı Mustafa Ünlüsoy projede emeği geçenlere teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.

Devir töreninde Belediye Başkan Yardımcısı Fazıl Nacar ve Ceyhan Tapu Müdürü İbrahim Yılmaz da hazır bulundu.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Belediye

  ,

  Cami

  ,

  Konut

  ,

  Arsa

  ,

  başkan

  ,

  sosyal