Ceyhan'dan kısa kısa

Ceyhan'dan kısa kısa
Ceyhan'dan kısa kısa
- Üniversite öğrencileri fidan dikti

ADANA (AA) - Çukurova Üniversitesi Ceyhan Meslek Yüksek Okulu öğrencileri Çevretepe Mahallesi mesire alanında 3 bin fidan dikti.

Okul Müdürü Prof. Doktor Hüseyin Akıllı, gelecek nesillere fidan dikme alışkanlığını kazandırma adına bu tür etkinlikleri önemli bulduklarını belirtti.

Eğitimin sadece okulda olmadığını ve sosyal etkinlikler kapsamında öğrencileri bilinçlendirdiklerini ifade eden Akıllı," Çevretepe Mahallesi mesire alanında yaklaşık 3 bin fıstık çamını, doğayla buluşturmaya devam ediyoruz. Eğitim sadece okulda yapılmadığı kanatında olduğunu düşünerek bu yüzden öğrencilerimizin topluma faydalı olabilmesi ve onları bilinçlendirmek adına çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Dikilen fidanlarının da bakımlarını yine öğrencilerimiz ile birlikte, belirli zamanlar içerisinde buraya gelip kendileri yapacaklardır" dedi.

- Belediyeden satranç turnuvası

Ceyhan Belediyesi tarafından okullar arası 'Milli Egemenlik Satranç Turnuvası ' düzenlenecek.

Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, yaklaşan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi Ceyhan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde okullar arası satranç turnuvası düzenleyeceklerini bildirdi.

Öztürk, "İlçede bulunan tüm ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenleyeceğimiz satranç turnuvasında, kategorisinde dereceye giren öğrencilere hediyeler vereceğiz. Turnuva 18-19 Nisan'da Ceyhan Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek. Tüm öğrencileri turnuvaya katılmasını istiyorum" ifadelerini kullandı.