Ceyhan'dan kısa kısa

Ceyhan'dan kısa kısa
Ceyhan'dan kısa kısa
ADANA (AA) - Ceyhan Belediyesi tarafından asfalt çalışmaları devam ediyor.Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, alt yapısı tamamlanan yolların asfaltlama...

ADANA (AA) - Ceyhan Belediyesi tarafından asfalt çalışmaları devam ediyor.

Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, alt yapısı tamamlanan yolların asfaltlama çalışmalarının başladığı aktardı.

Asfaltlanacak yaklaşık 10 kilometre yolun bölge halkı için önemli olduğunu ifade eden Öztürk, şunları söyledi:

"Asfalt çalışmaları sezon sonuna kadar devam edecek. İlçenin en işlek bölgelerden başlamak kaydıyla belirlenen program dahilinde ihtiyaç duyulan bölgelere asfalt dökmeye devam edeceğiz. Bunun yanı sıra kilit parke yol çalışmalarımız da sürmektedir. Sorumluluk alanımıza giren bölgelerde vatandaşlarımızı tozlu ve bozuk yollardan kurtarmak için ekiplerimizle gece gündüz çalışacağız."

- Muhasebe ve finansman kursu açıldı

Ceyhan Altı Ocak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde, muhasebe ve finansman kursu açıldı

Kurs Öğretmeni Halit Acet, kursa katılan 38 öğrencinin 14'ü üniversite, 12'si meslek yüksekokulu ve diğerlerinin ise lise mezunu olduğunu ifade etti.

Türkiye 'de ilk defa bir okulda finans Hizmetleri elemanı yetiştirmek amacıyla kurs açıldığını belirten Acet,  "Okulumuzda yaz dönemini değerlendirmek amacıyla borsa ve finansman hizmetleri elemanı yetiştirme kursu açtık. 160 saatlik toplam 29 gün sürecek kursumuzda amacımız öğrencilerimizi bankacılık sınavlarına hazırlamak, para piyasası sektöründe yatırım firmalarında ve gayrimenkul firmalarında ara eleman yetiştirmektir" dedi.

Kursiyerler de alacakları sertifikayla her hangi bir bankada iş bulacaklarına inandıklarını söylediler.