CHP Adana İl Başkanı Bulut:

CHP Adana İl Başkanı Bulut:
CHP Adana İl Başkanı Bulut:
- "CHP'nin demokratik aday belirleme yöntemi hem Adana'da hem de Türkiye'de büyük bir sinerji yarattı"

ADANA (AA) - CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, partilerinin demokratik aday belirleme yönteminin hem Adana'da hem de Türkiye 'de büyük sinerji ortaya koyduğunu bildirdi.

Bulut, yazılı açıklamasında, milletvekili adaylarını en demokratik yöntem olan hakim gözetiminde ön seçim ve sonuçlarına müdahale edilmeyen eğilim yoklamasıyla belirlediklerini vurguladı.

CHP'nin, toplumun tüm kesimlerini kucaklayan milletvekili adaylarıyla Adana'da iktidara yürüdüğünü belirten Bulut, şunları kaydetti:

"CHP'nin demokratik aday belirleme yöntemi hem Adana'da hem de Türkiye'de büyük bir sinerji yarattı. AKP iktidarının tek alternatifi konumundaki CHP ile halkımız, önümüzdeki seçimlerde kendi iktidarını kuracak. Aday adaylığı başvurusu yapıp eğilim yoklamasına giren ve kontenjan adaylığına başvuran her bir CHP'li aynı değerdedir. Demokrasinin en güzel örneğini sergileyen aday adaylarımız ve diğer tüm partililerimizle CHP'nin iktidar olması için çalışacağız. Ülkenin geleceğinden, çocuklarının yarınlarından endişe duyan herkes için umut, CHP'dir."