CHP Adana milletvekili adayına silahlı saldırı

CHP Adana milletvekili adayına silahlı saldırı
CHP Adana milletvekili adayına silahlı saldırı
- Adana Emniyet Müdürlüğü: - "Olayın siyasi yönünün bulunmadığı değerlendirilmektedir"

ADANA (AA) - Adana Emniyet Müdürlüğünden, CHP Adana 1. sıra milletvekili adayı Elif Doğan Türkmen'in silahla yaralanmasına ilişkin, olayın  siyasi yönünün bulunmadığının değerlendirildiği bildirdi.

Emniyet Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, milletvekili adayı Türkmen'in Seyhan ilçesi Karslılar Mahallesi'nde bulunan bir restorana geldiği sırada, restoran girişinde bir araçtan açılan ateş sonucu hayati tehlike arz etmeyecek şekilde dizlerinden yaralandığı belirtildi.

Açıklamada, "Olayla ilgili olarak görevlilerimizce yapılan ilk araştırma neticesinde olayı gerçekleştiren 1961 doğumlu A.F.E. isimli şüphelinin, mağdur milletvekili adayıyla avukat müvekkil iş ilişkisi kapsamında aralarında alacak meselesi ile ilgili ihtilafının bulunduğu, meydana gelen bu olayın da bu sebeple vuku bulduğu, suç şüphelisi şahsın, 'Paramı niye vermiyorsun?' şeklinde bağırdığı tanık ifadeleri ve iş yeri kamera kayıtları ile tespit edilmiştir. Olayın siyasi yönünün bulunmadığı değerlendirilmektedir" ifadelerine yer verildi.