CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adana'da

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adana'da
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adana'da
- "Şu soruyu kendinize sorun, 'Bu terör belası durdu, durdu da neden 7 Haziran'dan sonra azdı'. Eskiden bir PKK belası vardı, şimdi bir de DAEŞ belası çıktı" - "Bizim bayrağımız onurumuzdur, vatanımız onurumuzdur. Vatanın birliği ve bütünlüğü içinde biz bu sorunu çözeriz. Çünkü bu sorun, akıl, mantıkla çözülür"

ADANA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu , "Şu soruyu kendinize sorun, 'Bu terör belası durdu, durdu da neden 7 Haziran'dan sonra azdı'. Eskiden bir PKK belası vardı, şimdi bir de DAEŞ belası çıktı" dedi.

Kılıçdaroğlu, Ceyhan'dan Kozan'a giderken Çukurköprü Mahallesi'ndeki bir kahvehaneye girerek vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra ilçeye geçen Kemal Kılıçdaroğlu , burada seçim otobüsü üzerinden partililere seslendi.

Emekliye iki maaş ikramiye, asgari ücretin vergisiz, net bin 500 lira olacağı sözünü veren Kılıçdaroğlu, Kozanlı çiftçilerin mazotu 1 lira 80 kuruştan kullanacağını belirtti.

Kendilerine 'parayı, kaynağı nereden bulacaksın?' denildiğini aktaran Kılıçdaroğlu, "Sen sarayına kaynak bulurken sormuyordun da çiftçiye gelince mi soruyorsun. Sizden sadece yetki istiyorum. CHP'ye güvenin" dedi.

 "Efendim ülkede istikrar var, oy verin" ifadelerinin kullanıldığını anımsatan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

"Memlekette istikrar mı bıraktınız siz. Dolar aldı başını gidiyor. Gencecik çocuklarımız işsiz. Her gün şehit haberleri geliyor. Terörden bıktık. Siyasi kavgalardan bıktık. Huzur istiyoruz biz huzur. Bu memleket huzuru getireceğiz." 

- Öğrencilere ücretsiz öğle yemeği 

Vatandaşlardan sadece ve sadece 4 yıl için yetki istediğini, yetki verilmesi halinde Türkiye'yi değiştireceğini vurgulayarak  annelere seslenen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

"Halkın iktidarında çocuklarınızı tam gün okula göndereceksiniz. Sabah gidecekler, akşam gelecekler. Öğle yemeği için beslenme çantası olmayacak. Çocuklar öğretmenleriyle okulda öğlen yemeklerini ücretsiz yiyecekler. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Çünkü biz çocuklarımızı seviyoruz. Onlara güzel bir Türkiye bırakmak istiyoruz."

Konuşmanın ardından, MHP 'den CHP'ye geçen Rumeli Balkan Türkleri Konfederasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Kozan Balkan Dernekleri Başkanı Atalay Özer'e rozet takan Kemal Kılıçdaroğlu, meydandakilere dönerek  "Arkadaşıma, 'Hemşehrinin partisine, yani Mustafa Kemal Atatürk'ün partisine hoş gedin, onur verdin' diyorum" dedi.

- "CHP şimdi halkın partisidir"

Daha sonra İmamoğlu ilçesine geçen Kılıçdaroğlu, ülkeye barışı, huzuru getireceğine, akan kanı durduracağına söz verdi.

Gizli, kişisel ajandası olmadığını, tek amacının ülkede huzur, bereket olması, herkesin çalışıp huzur içinde yaşaması olduğunu ifade eden Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu:

"Eğer diyorsanız ki 'memleketin hali çok iyi', mesele yok. Diyorsanız ki 'Olabilir, her gün şehitler gelsin', mesele yok. 'Her yerde bir bomba patlasın, insanlarımız ölsün' diyorsanız mesele yok. Ama diyorsanız ki 'Hayır bunlar meseledir. Bu ülkede huzur olsun, terör bitsin, açlık sona ersin, fakirlik bitsin, herkes huzur içinde yaşasın, toplanan her kuruş verginin hesabı bu millete verilsin' diyorsanız adresimiz belli, yerimiz belli, CHP. "

Eski alışkanlıklar ve algıların değiştirilmesini isteyen Kılıçdaroğlu, "CHP'yi hep farklı görüyordunuz. CHP şimdi halkın partisidir. CHP, halktan yana bir partidir" dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, 7 Haziran seçimlerinde verdikleri vaatlerin şimdi iktidar partisi tarafından da verildiğine dikkati çekti. 

- "O terörü ancak biz bitiririz"

Türkiye'de gerginlik, kavga istemediğini, milletin kavga ve gerginlikten bıktığını anlatan Kılıçadroğlu, "Şu soruyu kendinize sorun, 'Bu terör belası durdu, durdu da neden 7 Haziran'dan sonra azdı'. Eskiden bir PKK belası vardı, şimdi bir de DAEŞ belası çıktı. Yazık günah değil mi bu memlekete. Gencecik çocuklarımıza yazık değil mi. Size sözüm söz. O terörü ancak biz bitiririz. O huzuru biz getiririz" değerlendirmesinde bulundu.

CHP'nin Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu partisi olduğuna vurgu yapan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Bizim bayrağımız onurumuzdur, vatanımız onurumuzdur. Vatanın birliği ve bütünlüğü içinde biz bu sorunu çözeriz. Çünkü bu sorun, akıl, mantıkla çözülür. Bu sorun, toplumsal uzlaşmayla çözülür. Bu sorun, ödün verilerek çözülmez. Bu sorun, gizli hesaplarla çözülmez. Bu sorun, 'Beni başkan yaparsanız, ben de sizi görmem' anlayışıyla çözülmez. Bu sorun, dik ve namuslu duruşla çözülür."

 Sarıçam Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğini de ziyaret eden Kemal Kılıçdaroğlu, kavgaya, ayrışmaya değil, birliğe ve beraberliğe ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Kılıçdaroğlu, ülkeyi içinde bulunduğu bataktan, Ortadoğu'da sürüklendiği bataktan kurtaracak partinin CHP olduğunu yineledi.