CHP heyeti, koalisyon sürecini anlatmak için Adana'da

CHP heyeti, koalisyon sürecini anlatmak için Adana'da
CHP heyeti, koalisyon sürecini anlatmak için Adana'da
ADANA (AA) - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla görevlendirilen milletvekillerinden oluşan heyet, koalisyon görüşmelerinde yaşanan...

ADANA (AA) -  CHP  Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 'nun talimatıyla görevlendirilen milletvekillerinden oluşan heyet, koalisyon görüşmelerinde yaşanan süreci sivil toplum kuruluşları, basın ve esnafa anlatmak üzere Adana'ya geldi.

CHP Yüksek Disiplin Kurulu Başkanı ve Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan, Giresun Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu ve Zonguldak Milletvekili Şerafettin Turpçu, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi.

Bayraktutan, AK Parti ve CHP arasındaki koalisyon görüşmelerinin çıkmaza girmesinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın sorumlu olduğunu öne sürerek, hükümeti kurma görevinin CHP'ye verilmemesinin de kabul edilemeyeceğini söyledi.

CHP'nin, ülkenin en büyük siyasal güçlerinden olduğunu aktaran Bayraktutan, ''CHP, bu seçimlerde 11,5 milyon oy almış bir partidir. Biz, Kuvayımilliye'den gelen bir siyasal geleneğin temsilcisiyiz. Biz, CHP hükümet olsun, bakanlar kırmızı plakalara binsin, biz de ülkeyi yönetelim mantığını reddediyoruz, kabul etmiyoruz'' ifadelerini kullandı.

Milletvekili Bülent Yener Bektaşoğlu da 7 Haziran'da Türkiye'de koalisyon olgusunun partilerin önüne geldiğini ancak bu fırsatın değerlendirilemediğini belirterek, ''Türkiye'nin artık buna alışması gerekirdi. Koalisyon aynı zamanda birlik, beraberlik, güzelliğin de örtüştüğü bir olaydı ama olmadı'' dedi.

Milletvekili Şerafettin Turpçu da partilerinin koalisyon sürecinde çok olumlu yol izlediğini ve ısrarla toplumsal barışı sağlamak için girişimlerde bulunduğunu ifade etti.

Toplantıya, CHP Adana Milletvekilleri Elif Doğan Türkmen ve Aydın Uslupehlivan, İl Başkanı Burhanettin Bulut ve bazı partililer katıldı.