CHP milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na destek

CHP milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na destek
CHP milletvekillerinden Kılıçdaroğlu'na destek
- CHP'li 16 milletvekili adına yapılan açıklamadan: "Akdeniz Bölgesi milletvekilleri, Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğumuzu partili yoldaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururuz"

ADANA (AA) - CHP'li 16 milletvekili, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'na destek verdi.

CHP Adana milletvekilleri Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslupehlivan, Antalya milletvekilleri Niyazi Nefi Kara, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Gök, Burdur Milletvekili Mehmet Göker, Hatay milletvekilleri Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem, Isparta Milletvekili İrfan Bakır ile Mersin milletvekilleri Hüseyin Çamak ve Aytuğ Atıcı adına yapılan yazılı açıklamada, 1 Kasım Genel Seçimlerinin ardından Türkiye'nin Cumhuriyet Halk Partisi'ne olan ihtiyacının daha da arttığı belirtildi.

AK Partinin halkın işsizlik, yoksulluk ve adalet gibi temel sorunlarını unutturmaya çalıştığı, seçim vaatlerini gerçekleştirmek yerine, halka hiç ilgilendirmeyen "Başkanlık Sistemi"ni dayattığı öne sürülen açıklamada, önümüzdeki zorlu dönemde güçlü bir CHP'nin olmasının halkın umutlarını diri tutacağı ve kararlı bir şekilde mücadele etmesini sağlayacağı kaydedildi.

CHP'nin güçlenmesinin yolu sosyal demokrasinin ruhuna uygun olarak kongre ve kurultaylardan geçtiği ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi.

"Seçimlerinin sonuçlarını değerlendirmek, geleceğe yönelik politikalar geliştirmek ve kadrolarını yenilemek üzere partimizin 35. Olağan Kurultay takvimi işlemektedir. Olağan kurultayımızın iki ay içinde yapılması planlanmışken bu günlerde olağanüstü kurultay talebinde bulunmanın partimize ve ülkemize bir yarar sağlamayacağı kanısındayız. Bu bağlamda biz isimleri bulunan Akdeniz Bölgesi milletvekilleri Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun yanında olduğumuzu partili yoldaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururuz."