Çilingirin, müşterisinin evini soyduğu iddiası

Çilingirin, müşterisinin evini soyduğu iddiası
Çilingirin, müşterisinin evini soyduğu iddiası
- Adana'da kasasının kilidini değiştirdiği müşterisinin evine kapının kilidini kırarak girip, yedek anahtarıyla açtığı kasadan hırsızlık yaptığı ileri sürülen çilingir ve arkadaşı yakalandı - Şüpheliler, sevk edildikleri mahkemece tutuklandı

ADANA (AA) - Adana'da daha önce kasasının kilidini değiştirdiği müşterisinin evine kapının kilidini kırarak girip, yedek anahtarla açtığı kasadaki para ve ziynet eşyalarını çaldığı iddia edilen çilingir ve arkadaşı tutuklandı.

Merkez Seyhan ilçesi Cemalpaşa Mahallesi'nde bulunan apartmanın 9'uncu katındaki daireden hırsızlık yapıldığı ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri olay yerine gitti. 

Ev sahibi Ayten Yalman, ekiplere, çelik kasasında sakladığı 3 bin lira, 400 ABD doları, 300 avro, bir Selçuklu tuğrası ile değeri 100 bin liranın üzerindeki altın, safir, pırlanta ve incilerden oluşan takılarının çalındığını söyledi.

- Güvenlik kamerası kayıtları incelendi

Dairenin çelik ve ahşap iki kapısının kilit göbeğinin kırıldığını ancak çelik kasanın kilidinin ise zorlanmadan açıldığını belirleyen ekipler, olayı aydınlatmak için apartmanın güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. 

Görüntülerden şapkalı ve gözlüklü iki kişinin binaya girip yarım saat sonra ayrıldığını belirleyen ekipler, bölgedeki 35 ev ve iş yerinin güvenlik kamerası kayıtlarını da incelemeye aldı.

Ekipler, görüntülerden, şüphelilerin olaydan kısa süre önce motosikletle Ziyapaşa Mahallesi'ndeki sokağa girip, yaklaşık 400 metre uzaklıktaki apartmana yürüyerek gittiklerini, yarım saat sonra motosikleti bıraktıkları sokağa döndüklerini tespit etti.

Sokakta araştırma yapan ekipler, görüntüdeki motosikleti bir evin önünde park halinde gördü. 

- Kasanın yedek anahtarla açıldığı belirlendi

Eve operasyon düzenleyen ekipler, çilingirlik yapan Sedat Y. ve arkadaşı Ersin Y'yi gözaltına aldı, evde yapılan aramada çalınan takıların bir kısmı ile 100 dolar bulundu.

Öte yandan, Ayten Yalman'ın yaklaşık iki yıl önce çelik kasasının anahtarını kaybettiği, evine çağırdığı çilingir Sedat Y'nin kasayı açıp yeni kilit göbeği takarak anahtarları verdiği öğrenildi. Zanlıların, kasayı sakladıkları yedek anahtarıyla açtıkları belirlendi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen iki şüpheli, nöbetçi mahkemece tutuklandı.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  Altın

  ,

  Adana

  ,

  Para

  ,

  İddia

  ,

  operasyon

  ,

  lira

  ,

  ,

  güvenlik

  ,

  nöbetçi