Cinayet hediye otomobil sayesinde çözüldü

Cinayet hediye otomobil sayesinde çözüldü
Cinayet hediye otomobil sayesinde çözüldü
- Adana'da bir iş merkezinin eski yönetim kurulu başkanı Gökçe'yi öldürdüğü iddia edilen zanlı, hediye otomobilden yola çıkılarak yakalandı - Zanlı ile 2 kişi daha tutuklandı

ADANA (AA) - Kocavezir İş Merkezinin eski Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Gökçe'nin cinayeti, zanlıya hediye edilen otomobilden yola çıkılarak çözüldü.

Alınan bilgiye göre, Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Gökçe'nin, yaklaşık 3 ay önce Emek Mahallesi'ndeki evinin önünde silahla öldürülmesi soruşturmasında, maktulle husumeti bulunduğu öğrenilen Garip E'yi takibe aldı.

Oto galerisi bulunan Garip E'nin, araç sattığı kişilerle görüşen ekipler, bir otomobilin kısa sürede 3 kez el değiştirdiğini belirledi. Aracı en son alan kişinin, bazı suçlardan kaydı bulunan ve Garip E'nin bir yakınıyla cezaevinde kaldıktan sonra tahliye edilen Fatih O. olduğu tespit edildi.

Garip E'nin, otomobili, Fatih O'ya hediye ettiği bilgisine ulaşan ekipler, bu kişileri ve 2'si kadın 8 şüpheliyi gözaltına aldı. 

Garip E'nin, Fatih O'yu, 30 bin lira , bir otomobil ve iş bulma karşılığında cinayete azmettirdiği ileri sürüldü.

Cinayet Büro Amirliğindeki işlemleri tamamlanan zanlılar, Adana Adli Tıp Biriminde sağlık kontrolünden geçirildi. Adliyeye sevk edilen zanlılardan Garip E, Fatih O. ve Cihan Ö. tutuklandı, 7 kişi serbest bırakıldı.

Hasan Gökçe, merkez Seyhan ilçesindeki evinin önünde 18 Şubat'ta silahlı saldırı sonucu yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti. Hasan Gökçe'nin ağabeyi Hikmet Gökçe de 2009'da, Kocavezir İş Merkezi yönetim kurulu başkanlığı görevini yürütürken silahlı saldırıda yaşamını yitirmişti.