ÇKA Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ilan edildi

ÇKA Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ilan edildi
ÇKA Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ilan edildi
- Adana Valisi Büyük: "2014 yılındaki müracaatlardan ancak 5'ine olumlu destek kararı vermişiz. Yeteri kadar proje gelmiyor"

ADANA (AA) - Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) Doğrudan Faaliyet Desteği Programı ilan edildi.

Vali Mustafa Büyük, Valilik toplantı salonunda, ÇKA'nın Adana ve Mersin'e yönelik kurulduğunu, projelere teknik ve mali destek verildiğini söyledi.

Programın en kolay, yıl içinde her zaman müracaat edilebilecek özellikte olduğunu ifade eden Büyük, bu desteğe kamu , özel ayrımı yapmadan tüm kurumların proje hazırlamak, fizibilite, araştırma yapmak için başvurabileceğini, bu projelere 25 ila 90 bin lira destekte bulunduklarını kaydetti.

Vali Büyük, şunları söyledi:

"2014 yılındaki müracaatlardan ancak 5'ine olumlu destek kararı vermişiz. Yeteri kadar proje gelmiyor. Daha fazla kaynak ayırma imkanı da var. Sadece araştırma yapmak için gelirse bu zaten başka kurumların yaptığı, üniversitelerin yaptığı çalışmalar olduğu için buradan destek bulmuyor. Bunun mutlaka kentin gelişmesine, kalkınmasına veya problemlerine çözüm olacak proje olması lazım. Örnek olarak Suriyeli misafirlerimiz var. Bunlarla ilgili birçok veriyi kayıt ediyor, takip ediyoruz. Üniversitelerimiz, 'Biz Suriyelilerin mesleklerini, etnik durumlarını araştıralım. Adana ile ilgili beklentilerini, mesele bitince dönüp dönmeyeceklerini, nerede yaşadıklarını, ne yaptıklarını ve bu meselenin çözümüne ne önereceğimizi biz araştırıp sunalım' dese ertesi gün o projeye destek veririz. 'Bu araştırmayı yapın, idarecilere, karar vericileri katkıda bulunun' deriz."

ÇKA Genel Sekreteri Lütfi Altunsu da kar amacı gütmeyen, kamu ve özel kurumların, program kapsamında acil ve kritik öneme sahip olduğunu düşündükleri, ekonomik, sosyal , kültürel yatırımların önünü açabilecek, büyük hacimli yatırımlara yön verebilecek, proje araştırmalarını, fizibilite raporlarını, analizlerini sunabileceklerini belirtti.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Mersin

  ,

  Kamu

  ,

  Proje

  ,

  İlan

  ,

  lira

  ,

  zaman

  ,

  sosyal

  ,

  kar

  ,

  kaynak

  ,

  kayıt