Çocukları da babası gibi hukukçu oldu

Çocukları da babası gibi hukukçu oldu
Çocukları da babası gibi hukukçu oldu
- Adana'da Asliye Ceza Mahkemesi Hakimi Kılıç'ın 3 çocuğu da avukat oldu

ADANA (AA) - Asliye Ceza Mahkemesi Başkanı Abdulkadir Kılıç'ın, 3. çocuğu da hukuk eğitiminin ardından avukatlık yapmaya başladı.

Adana Barosu toplantı salonunda düzenlenen törende staj dönemlerini tamamlayan, avukatlar Ali Berkan Kılıç, Ayşe Nur İnceler, Nuri Doğan ve Bihter Açıkkan Karacan'a ruhsatnameleri verildi.

Törende avukatlık ruhsatını alan Hakim Kılıç'ın küçük oğlu Ali Berkan'ın, ablası Azra ve ağabeyi Furkan Kılıç'ın ardından avukatlık ruhsatnamesini alması aileyi gururlandırdı.

Hakim Kılıç, törendeki konuşmasında, 35 yıldır hakimlik yaptığını, çocuklarının tamamının da hukuk eğitimi almasından mutlu olduğunu söyledi.

Dedesinin Osmanlı döneminde Bitlis Kadılığı yapan Mecit Esen olduğunu anımsatan Kılıç, şunları söyledi:

''Ailede hukuka geçmişten gelen bir eğilim var. 3 çocuğumun da hukukçu olması beni gururlandırıyor. Hukuk cefa ve çok çalışma gerektiren bir meslek. Türkiye 'de hukuk fakültelerinin çoğalması ne yazık ki hukuk eğitiminin kalitesini düşürdü. Umarım bugün ruhsatını alan avukatlar dürüst ve çalışkanlıklarıyla örnek olur.''

Baro Başkan Yardımcısı Murat Loğoğlu ise zor ve meşakkatli bir eğitim döneminin ardından mesleğe adım atan gençlere başarı diledi.