"Çocuklarımızı uyandırıyoruz" projesi

"Çocuklarımızı uyandırıyoruz" projesi
"Çocuklarımızı uyandırıyoruz" projesi
- Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adana Şube Başkanı Aslanbaba: "Sağlıklı nesille sağlıklı geleceklere yürüyebilmemiz için çocuklarımızı 0-6 yaş grubundayken zararlı ve kötü alışkanlıklardan korumalıyız"

ADANA (AA) - Türkiye Yeşilay Cemiyeti Adana Şube Başkanı Mehmet Aslanbaba, "Sağlıklı nesille sağlıklı geleceklere yürüyebilmemiz için çocuklarımızı 0-6 yaş grubundayken zararlı ve kötü alışkanlıklardan korumalıyız" değerlendirmesinde bulundu.

Aslanbaba, kentteki bir alışveriş merkezinde, "Çocuklarımızı Uyandırıyoruz" projesi kapsamında vatandaşlara bilgi verdi.

Bağımlılıkla mücadelede kararlı olduklarını, bu çerçevede Adana'daki çocukların geleceğiyle ilgili yeni bir proje başlattıklarını belirten Aslanbaba, şunları kaydetti:

"Projenin startını anne, babalar ve gençlerle bir araya gelerek başlattık. Özellikle İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı okullarımızda, 0-6 yaş grubundaki çocuklarımız risk altında. Yavrularımıza 'ağaç yaşken eğilir' prensibiyle sahip çıkacağız. Sağlıklı nesille sağlıklı geleceklere yürüyebilmemiz için çocuklarımızı 0-6 yaş grubundayken zararlı ve kötü alışkanlıklardan korumalıyız. O yüzden tüm vatandaşlarımızı, çocuklarımızı hep beraber uyandırmaya davet ediyoruz."

 


  ETİKETLER:

  Türkiye

  ,

  Adana

  ,

  YAŞ

  ,

  Proje

  ,

  Alışveriş

  ,

  eğitim