ÇÜ'de opera atölye çalışması düzenlendi

ÇÜ'de opera atölye çalışması düzenlendi
ÇÜ'de opera atölye çalışması düzenlendi
-Çalışmaya Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde 2014 yılının en iyi kadın opera sanatçısı seçilen Simge Büyükedes de katıldı

ADANA (AA) - Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ), Donizetti Klasik Müzik Ödülleri'nde 2014 yılının en iyi kadın opera sanatçısı seçilen Simge Büyükedes'in katılımıyla opera atölye çalışması yapıldı.

ÇÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Halen İtalya'nın Milano kentindeki La Scala Operası'nda çalışmalarını sürdüren dünyaca ünlü opera sanatçısı ödüllü soprano Simge Büyükedes, ÇÜ Devlet Konservatuvarı Opera-Şan Anasanat Dalı Başkanı Levent Ayan'ın davetlisi olarak atölye çalışmasına katıldı.

Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı opera-şan öğrencilerinin de yoğun ilgi gösterdiği etkinliğin son gününde genç sanatçılar bir de şan konseri düzenledi. 

Açıklamada görüşlerine yer verilen Ayan, Büyükedes başta olmak üzere çalışmaya emek verenlere teşekkür etti.

Ayan, şunları kaydetti:

"Üç gün boyunca günde ortalama 7-8 saat süren yorucu, fakat çok faydalı bir çalışma oldu. Çalışmanın sonunda genç sanatçılar bir de konser verdi. Konserin sonunda da Büyükedes'i dinlemek çok keyifliydi. Bu tür çalışmaların devam etmesini diliyoruz."