ÇÜ'de yeni akademik yıl 14 Eylül'de başlayacak

ÇÜ'de yeni akademik yıl 14 Eylül'de başlayacak
ÇÜ'de yeni akademik yıl 14 Eylül'de başlayacak
ADANA (AA) - Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2015-2016 eğitim öğretim yılının 14 Eylül tarihinde başlayacağı bildirildi.ÇÜ Rektör Yardımcısı Şeref...

ADANA (AA) - Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) 2015-2016 eğitim öğretim yılının 14 Eylül tarihinde başlayacağı bildirildi.

ÇÜ Rektör Yardımcısı Şeref Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, akademik verimlilik, Adana'nın iklim şartları ve üniversite eğitiminin farklılığı nedeniyle akademik takvimin ötelenmediğini ifade etti.

Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığı iş birliğiyle hazırlanan ve ÇÜ Senatosu tarafından onaylanan akademik takvimin Kurban Bayramı da göz önüne alınarak kesinleştiğini aktaran Prof. Dr. Erdoğan, şöyle devam etti:

 "Bayramın devreye girmesiyle bu yıl ki akademik takvim üzerinde ayrıca bir çalışma gerçekleştirip Çukurova Üniversitesi Senatosu'nun onayına sunduk. Eğitim-öğretim yönetmeliğimize göre 14 haftası ders, 1 haftası ara sınavlar, 1 haftası da final sınavları olmak üzere 16 haftalık yarıyıl akademik takviminde değişiklik yapılamaması; dolayısıyla 16 haftalık güz dönemi, 16 haftalık da bahar dönemini hesaplandığında akademik verimlilik, Adana'nın iklim şartlarını göz önüne alarak akademik takvimin 14 Eylül 2015 Pazartesi günü başlamasına karar verildi." 

Erdoğan, bu eğitim öğretim yılında üniversiteye 8 bin 644 yeni kayıt yapıldığını ve yeni öğrencilerle birlikte yeni akademik yıla hazır olduklarını kaydetti.