Çukurova Belediyesine düzenlenen silahlı saldırı

Çukurova Belediyesine düzenlenen silahlı saldırı
Çukurova Belediyesine düzenlenen silahlı saldırı
- Belediye Başkanı Çetin: - ''Biz hakka ve halka inanıp yola çıktık. Allah'tan başka kimseden korkmayız, bunun böyle bilinmesini istiyorum''

ADANA (AA) - Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, ''Biz hakka ve halka inanıp yola çıktık. Allah'tan başka kimseden korkmayız, bunun böyle bilinmesini istiyorum'' dedi.

Çetin, Çukurova Belediyesi Kültür Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında, belediyelerinin 9 aydır yaptığı çalışma ve uygulamalarla Türkiye gündemine oturduğunu belitti.

Belediyenin en son dün akşam olmak üzere iki defa silahlı saldırıya uğradığını hatırlatan Çetin, konuşmasına şöyle devam etti:

''Biz hakka ve halka inanıp yola çıktık. Allah'tan başka kimseden korkmayız, bunun böyle bilinmesini istiyorum. Ben bu çıkar çevrelerine buradan seslenmek istiyorum. Hiç bir şekilde Çukurova Belediyesi'nin başkanını ve bürokratlarını korkutamazsınız, sindiremezsiniz. Biz sonuna kadar inandığımız değerler uğruna mücadele etmeye devam edeceğiz. Gerekirse terimizin yanında vücudumuzun her kan damlasını da akıtmaya hazırız. Başta koruma ekibim olmak üzere personele aman ha şiddete şiddetle karşılık vermeyin, direk beni hedef alıp ateş edilmediği sürece kimseye müdahale etmeyin diye talimat vermiştim. Bu saatten sonra o talimatımı geri çektiğimin bilinmesini istiyorum. Şiddete başvuran ve bizi hedef alanlar aynı şekilde meşru müdafaa koşulları içerisinde gerekli karşılığı göreceklerdir. Yapanın yanına kar kalmayacak. Kanun önünde yasa önünde hesaplaşacağız.''

Dünyanın en zor işinin dik durmak, ilkeli ve namuslu olmak olduğunu, düzenin ''iğrenç'' çarklarına asla ayak uydurmayacaklarını aktaran Çetin, tüyü bitmemiş yetimin hakkını kimseye yedirmeyeceklerini vurguladı.

Saldırıyı yapan kişilerin kendisine bir mesaj iletmeye çalıştıklarını anlatan Çetin, ''Burada bir mesaj var. 'Biz seni izliyoruz, senin gittiğini gördük ama, şimdilik sana namluyu yöneltmedik' Beni böyle korkutmaya çalışıyorlar. Asla bizi korkutamayacaklar, yıldıramayacaklar'' diye konuştu.