Çukurova Belediyesine düzenlenen silahlı saldırı

Çukurova Belediyesine düzenlenen silahlı saldırı
Çukurova Belediyesine düzenlenen silahlı saldırı
- CHP Adana İl Başkanvekili Biçan: "Bu tür saldırılar belediye başkanlarımızı kararlı yollarından saptırmayacaktır"

ADANA (AA) - CHP Adana İl Başkanvekili Serdar Biçan, Çukurova Belediyesine düzenlenen silahlı saldırıyla ilgili, "Bu tür saldırılar belediye başkanlarımızı kararlı yollarından saptırmayacaktır" ifadesini kullandı.

Biçan, partilerinin Adana İl Başkanlığı adına yaptığı yazılı açıklamasında, CHP'li belediyelerin Türkiye 'de yolsuzlukların önüne geçmek için mücadele eden başkanlara sahip olduğunu, belediye içerisinde yapılacak düzenlemelerde ince eleyip sık dokuduklarını belirtti.

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin'e ve tüm belediye çalışanlarına geçmiş olsun dileklerini ileten Biçan, şunları kaydetti:

"Belediye başkanımızın yanındayız. Bu tür saldırılar belediye başkanlarımızı kararlı yollarından saptırmayacaktır. Adana'nın gelişimine katkı koymak için var güçleriyle çalışan CHP'li belediye başkanları, partimizin misyonu ve hedefleri doğrultusunda yollarına emin adımlarla devam edecektir. CHP Adana İl Örgütü olarak saldırıyı tüm CHP'lilere ve Çukurova halkına yapılmış olarak görüyoruz ve bunu nefretle kınıyoruz. Büyük CHP ailesinin tek vücut ve tek ses olarak halk için mücadelesi tüm hızıyla sürecek. Bu saldırı CHP'ye, demokrasiye, Adana halkına yapılan bir saldırıdır. Çukurova Belediye Başkanımız Soner Çetin ve belediye çalışanları bu saldırı nedeniyle sinecek bir yapıya sahip değildir. CHP Adana İl Örgütü olarak bu tür zorbalığa izin ve prim vermeyeceğiz."