Cuma hutbesinde "birlik ve kardeşlik" çağrısı

Cuma hutbesinde "birlik ve kardeşlik" çağrısı
Cuma hutbesinde "birlik ve kardeşlik" çağrısı
ADANA (AA) - Adana'daki camilerde cuma namazında "Birlik ve Beraberliğimizin Harcı Kardeşliğimiz" konulu hutbe okundu.İl Müftülüğünden yapılan yazılı...

ADANA (AA) - Adana'daki camilerde cuma namazında "Birlik ve Beraberliğimizin Harcı Kardeşliğimiz" konulu hutbe okundu.

İl Müftülüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, bu haftaki cuma namazında, son dönemde artan terör olaylarına karşı milli birlik çağrısında bulunulan hutbeye yer verildi.

Açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve kentteki tüm camilerde okunan hutbede şu ifadelere yer verildiği belirtildi:

"Masum canların katledilmesine sebep olanlar, kardeşlik ve huzurumuza saldıranlar bunun hesabını elbet bir gün Allah'a vereceklerdir. Gelin, kardeşi kardeşe kırdırmak için körüklenen fitne ateşini basiret, hikmet, bilgi ve irfanla söndürelim. Birçok mihrakın güdümünde olan gözü dönmüş terör, ülkemizin huzurlu havasını ortadan kaldırmak üzere yeniden harekete geçmiştir. Neredeyse her gün bir şehit cenazesi, memleketimizin birlik ve esenliği üzerine kara bir haber olarak düşmektedir. Bu haberler , milletçe ihtiyaç duyduğumuz kardeşliğin, husumet ve nefretle yer değiştirmesinde ne yazık ki bir hayli etkili olmaktadır. Yüreklerimizi dağlayan elim hadiselerin yaşandığı şu zorlu günlerde hepimize düşen, bir kez daha birbirimize sımsıkı kenetlenmektir, dinimiz, güzel ülkemiz, milletimiz ve kardeşliğimiz üzerinde oynanan oyunlara izin vermemektir."