ÇÜ'nün akademik kadrosu 2 bin 156'ya ulaştı

ÇÜ'nün akademik kadrosu 2 bin 156'ya ulaştı
ÇÜ'nün akademik kadrosu 2 bin 156'ya ulaştı
ADANA (AA) - Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrosuna atanan 117 öğretim üyesi ile akademik kadro 2 bin 156'ya...

ADANA (AA) - Çukurova Üniversitesi'nde (ÇÜ) profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrosuna atanan 117 öğretim üyesi ile akademik kadro 2 bin 156'ya yükseldi.

ÇÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, Rektör Prof. Dr. Mustafa Kibar, Mithat Özsan Amfisi'ndeki törende, akademik unvanı yükselen ve uygun kadroya atanan öğretim üyelerini kutladığı belirtildi.

Son bir yılda profesör, doçent ve yardımcı doçent kadrosuna 117 öğretim üyesi atandığını kaydeden Kibar, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Akademik kadromuz, 2 bin 156'ya ulaştı. Çukurova Üniversitesi, bugün çok daha güçlü ve büyük hale gelmiştir. Üniversitemizin, sizlerle başarılı ve donanımlı nesiller yetiştirme, sorunlara bilimsel çözümler üretme, daha girişimci, yenilikçi ve uluslararası bir üniversite olma yolunda önemli atılımlar gerçekleştireceğine inancımız tamdır. Üniversite yönetimi, öğretim elemanlarına özgür bir eğitim  ortamı yaratan, uluslararasılaşma ve topluma hizmete önem veren, var olan imkanları maddi ve manevi açıdan iyileştirmeyi hedefleyen, fiziki ve teknolojik altyapıyı güçlendirerek araştırma imkan ve kültürünü geliştiren, bu süreçlerde yaşanan sorunları çözmeyi kendine hedef edinen ve çözüm üreten bir yönetim anlayışını benimsemiştir. Uluslararasılaşma çabalarımız sonucu değişim programları hariç üniversitemize 77 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenci sayımız bin 46'ya ulaşmıştır. 2015-2016 eğitim döneminde bu sayıyı bin 600'e çıkarmayı planlıyoruz."

Konuşmanın ardından, 117 öğretim üyesine, Prof. Dr. Kibar tarafından belgelerinin takdim edildiği belirtildi.