Devlet Övünç Madalyası'nı kolunda "taşıyor"

Devlet Övünç Madalyası'nı kolunda "taşıyor"
Devlet Övünç Madalyası'nı kolunda "taşıyor"
- Hakkari'de görevliyken iki gözünü ve sağ kolunu dirseğinden kaybeden gazi kendisine verilen "Devlet Övünç Madalyası"nın benzerini koluna dövme yaptırdı - Gazi Jandarma Astsubay Arısoy: - "O gururu, o madalyayı sürekli üzerimde taşımak istedim"

ADANA (AA) - ÖMER YILDIZ - Hakkari'de 2010 yılında mayın patlaması sonucu iki gözünü ve sağ kolunu dirsekten kaybeden gazi, kendisine verilen "Devlet Övünç Madalyası"nı bedeninde taşımak koluna dövmesini yaptırdı.

Hakkari'de görev yaptığı sırada mayın patlaması sonucu dirsek hizasından sağ kolunu ve iki gözünü kaybeden 33 yaşındaki gazi Jandarma Astsubay Hasan Arısoy, kendisine verilen Devlet Övünç Madalyası'nı özenle muhafaza ediyor.

Arısoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gözlerini ve elini kaybetmesinin kendisini asla ümitsizliğe düşürmediğini söyledi.

Devlet Övünç Madalyasına sahip olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Arısoy, "Kolumdaki dövme olaydan sonra bana verilen Devlet Övünç Madalyasının şekil olarak aynısı. Üzerinde patlamanın meydana geldiği tarih yazılı. O gururu, o madalyayı, sürekli üzerimde taşımak istedim. Ondan dolayı dövmesini yaptırdım. Devletimiz olayın ardından sürekli yanımızda oldu. Tüm devlet büyüklerimize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

-"Her şehit haberinde ciğerimiz yanıyor"

Son günlerde artan terör olaylarında şehit düşenlerin haberlerinin içini yaktığını kaydeden Arısoy, "Vatanımızın bir an önce barış ortamına dönmesini istiyorum ama terörizmle mücadelenin devam etmesini de istiyorum" ifadelerini kullandı.

 


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  HAKKARİ

  ,

  Mayın

  ,

  şehit

  ,

  Tarih

  ,

  Dövme

  ,

  jandarma