"Diriliş Buluşmaları" konferansı

"Diriliş Buluşmaları" konferansı
"Diriliş Buluşmaları" konferansı
- İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Yıldırım: - "Bir davanın gençliği varsa o dava geleceği şekillendirir" - "Şu anda Şam'ın, Filistin'in sadece erkekler değil, kadın savunucuları da artmıştır"

ADANA (AA) - İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Bülent Yıldırım, "Bir davanın gençliği varsa o dava geleceği şekillendirir" dedi.

İHH İnsani Yardım Vakfı'nın, Sahn-ı Seman İslami İlimler Eğitim ve Araştırma Merkezi, Sosyal Doku Vakfı, Siyer Vakfı, İlmi ve Fikri Araştırmalar Merkezi işbirliğiyle düzenlenen ve Kayseri'de başlayan "Diriliş Buluşmaları" konferansının üçüncüsü Adana'daki Adnan Menderes Kapalı Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.

Konferansın açılış konuşmasını yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Genel Başkanı Yıldırım, Suriye ve Filistin'de yaşananlara dikkati çekerek, geleceği gençlerin kuracağını belirtti.

Bazı ülkelerin DAEŞ'i bahane ederek kadın ve çocukları hedef aldığını bildiren Yıldırım, şunları söyledi:

"İsrail'i kurarken Filistin'i işgal ettiklerinde İsrail'in kurucusu David Ben-Gurion, 'Yaşlıları öldürürüz, gençleri ise bu Filistin davasını unutur' demişti. Oysa gördüğünüz gibi gençler unutmadı. Onları tebrik ediyorum. Şu anda Şam'ın, Filistin'in sadece erkekler değil, kadın savunucuları da artmıştır. Allah razı olsun. Onun için bu 'Diriliş Buluşmaları' çok önemli. Hep gençler, geleceği inşa edecek. Bir davanın gençliği varsa o dava geleceği şekillendirir."

Yıldırım, Suriye'nin semalarında 20'ye yakın ülkenin, bombalarını çocuk ve kadınların üzerine attığını dile getirerek, şöyle devam etti:

"Fırın önünde bekleyen anneleri bombalıyor. Amerika, Rusya, Esad rejimi ve bunun yanında Çin ile NATO bütün gücünü getirdi. Polonya, İngiltere, Almanya hepsi DAEŞ'i bahane ederek gencecik çocukları şehit ediyorlar. Kadınların üzerine bomba yağdırıyorlar. Çocuklarımızı paramparça ediyorlar. Ama buradan bütün dünyaya haykırıyorum, her dökülen parçamız, her dökülen gencimizin yerine binlerce çıkarız ve sizin zulmünüzü sizin başınıza geçiririz inşallah. Onlar zannediyor ki biz öldüğümüzde korkacağız. Biz öldüğümüzde cesaretleniriz. Şehitlerin sayısı arttıkça zalimlerin de sonu yaklaşmaktadır Allah'ın izniyle.

Gençler size ihtiyacımız var. Çıkacaksınız ve yürekli bir şekilde, 'Biz yenilmedik ve asla yenilmeyiz. Dünya hayatını hiçbir meta karşılığında satın almayız. Biz sadece canımızı ve malımızı cennet karşılığı Allah'a satarız. Allah'tan başka da kimseden korkmayız. Ondan başkasından da yardım dilemeyiz' diyeceksiniz."

Diğer katılımcıların konuşmalarıyla sona eren konferansa, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.