Dolandırıcıyı peruğu da kurtaramadı

Dolandırıcıyı peruğu da kurtaramadı
Dolandırıcıyı peruğu da kurtaramadı
- Adana'da, kendisini polis olarak tanıtıp 6 kişiden 405 bin lira aldığı ve peruk taktığı ileri sürülen şüpheli, suç kaydındaki fotoğrafına bilgisayar ortamında peruk yerleştirilerek teşhis edildi - Şüpheli ile suç ortağı yakalanarak tutuklandı

ADANA (AA) - Kendisini polis olarak tanıtıp 6 kişiden 405 bin lira aldığı ve peruk taktığı ileri sürülen şüpheli, suç kaydındaki fotoğrafına bilgisayar ortamında peruk yerleştirilerek teşhis edilince arkadaşıyla tutuklandı.

Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ile Çukurova İlçe Müdürlüğü ekipleri, telefonla dolandırıldıkları iddiasıyla polise başvuran müştekilerin ifadesi ve verdikleri eşkal doğrultusunda çalışma başlattı.

Benzer suçtan kaydı bulunanlar arasında, başının üst kısmında saçı olamayan Talha C'nin fotoğrafına bilgisayar ortamında peruk yerleştiren ekipler, bu kişiyi müştekilere teşhis ettirdi.

Talha C, merkez Çukurova ilçesinde, benzer yöntemle dolandırdığı bir vatandaşın, bildirdiği adrese bıraktığı parayı aldıktan sonra kendisine yardım ettiği ileri sürülen Ferdi E. ile suç üstü yakalandı.

Farklı zamanlarda 6 kişiden 405 bin lira aldığı belirlenen iki zanlı, sevk edildikleri adliyede tutuklandı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Bilgisayar

  ,

  ilçe

  ,

  suç

  ,

  lira