Down sendromlu çocuğun darbedildiği iddiası

Down sendromlu çocuğun darbedildiği iddiası
Down sendromlu çocuğun darbedildiği iddiası
- AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar, Adana'da darbedildiği öne sürülen çocuğun ailesini ziyaret etti

ADANA (AA) - AK Parti Adana Milletvekili ve TBMM Sağlık Komisyonu Başkanı Necdet Ünüvar, eğitim gördüğü okuldan evine darbedilmiş halde döndüğü iddia edilen down sendromlu 13 yaşındaki çocuğun ailesini ziyaret etti.

Ünüvar'ın ziyaret ettiği down sendromlu Şakir Ethem Bozdoğanlı'nın babası Celal Bozdoğan, oğlunun akşam servisle evinin önüne bırakıldığını ve gözlerinde morluk, yüzünde kanamaya devam eden yara gördüklerini söyledi.

Okul yöneticilerinin, çocuğun gözlerinde kaşıntı olduğunu ve yüzündeki yaraların kaşıma sonucu ortaya çıktığını iddia ettiğini aktaran Bozdoğanlı, "Çocuğun bu hale gelmesi için yarım ya da bir saat kaşıması yetmez. Eğer böyle bir durum varsa bir araçla hastaneye götürürsünüz. Beni ya da annesini ararsınız. Biz gelir, çocuğumuzla ilgileniriz ama bunu yapmadılar" diye konuştu.

Ünüvar da cep telefonundan, down sendromlu torununun fotoğraflarını aileye gösterdi.

Allah'ın, down sendromlu çocukları kendilerine lütuf olarak gönderdiğini belirten Ünüvar, şunları kaydetti:

"Bu nedenle hükümetimiz, bu çocuklarımızla ilgili elinden gelen imkanı sarf ediyor ama bu hadiseye çok üzüldüm. Gazetede gördükten sonra Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan ve milletvekili adayımız Esra Yalvaç ile hem Şakir'i ziyaret edip geçmiş olsun dilemek hem de elimizden gelen bir şey olup olmadığını sormak istedik. Olayın sonuna kadar takipçisi olacağım. Sayın Valimizle de görüşeceğim. Konunun çok detaylı incelenmesi ve kim suçluysa gereken cezayı alması için elimden geleni yapacağıma söz veriyorum."