DP Genel Başkanı Uysal Adana'da:

DP Genel Başkanı Uysal Adana'da:
DP Genel Başkanı Uysal Adana'da:
- "Cumhuriyet'in kurucu idaresinden, Demokrat Parti'nin felsefesinden aldığımız heyecanı, zihniyeti, dünyanın değişen temposuna uydurarak bugünün Türkiye'sine söyletebilmeliyiz"

ADANA (AA) - Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Gültekin Uysal, "Cumhuriyet'in kurucu idaresinden, Demokrat Parti'nin felsefesinden aldığımız heyecanı, zihniyeti, dünyanın değişen temposuna uydurarak bugünün Türkiye 'sine söyletebilmeliyiz" dedi.

Uysal, Adana'da bir otelde düzenlenen partisinin milletvekili  aday tanıtım toplantısında, Türkiye'nin 77 milyonluk nüfusu, stratejik coğrafyası ve beşeri sermayesiyle insanlığa ve medeniyete katkı noktasında her daim vazifesini yerine getirdiğini söyledi.

Güçlü Türkiye'nin sesini duyurma iradesinin halkta olduğuna dikkati çeken Uysal, "Cumhuriyet'in kurucu idaresinden, Demokrat Parti'nin felsefesinden aldığımız heyecanı, zihniyeti, dünyanın değişen temposuna uydurarak bugünün Türkiye'sine söyletebilmeliyiz. Bir kere yapabilenler pek çok kez yapabilir. Ülkemize en zor zamanlarında en ücra köşesine kadar hizmet götüren böyle bir anlayışın bunları bir kez daha yapmasının önünde hangi engel olabilir?" diye konuştu.

DP'nin milletin vicdanında ve yüreğinde hala yer bulduğunu belirten Uysal, şöyle devam etti:

"Vicdanımızı, aklımızı aziz milletimizin hizasında tutarak, devleti tahakküm aracı gibi kullananlara karşı 'herkes için demokrasi , herkes için zenginlik' diyoruz. Kıt kanaat imkanlarla elindeki gücüyle fabrika kuran, bunları ileriye taşıyacak insanları yetiştirmek adına ülkenin en ücra köşesine kadar hizmetlerini taşımış bir harekettir Demokrat Parti. Demokrat Parti, aşkını, sevgisini milletin sinesine emanet bırakmıştır. Millette emanet olan bu sevdayı yeniden ayağa kaldırmak adına bu yola inanmış, kendini adanmış arkadaşlarla yola çıktık. Bu yoldan da hiç bir güç bizi döndüremeyecek."

Uysal'ın konuşmasının ardından DP Adana milletvekili adayları tanıtıldı.