DSP'de olağanüstü kongreye doğru

DSP'de olağanüstü kongreye doğru
DSP'de olağanüstü kongreye doğru
- DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan adayı Aksakal: - "Kapı kapı gezip Türkiye'de solun potansiyelinin en az yüzde 80 olduğunu göstereceğiz. DSP olarak da bu yüzde 80'in en az yüzde 51'ine talibiz. Yeter ki buna önce biz inanalım, inanarak anlatalım"

ADANA (AA) - DSP Genel Başkan Yardımcısı ve Genel Başkan adayı Önder Aksakal, "Kapı kapı gezip Türkiye'de solun potansiyelinin en az yüzde 80 olduğunu göstereceğiz. DSP olarak da bu yüzde 80'in en az yüzde 51'ine talibiz.  Yeter ki buna önce biz inanalım, inanarak anlatalım" dedi.

Aksakal, partisinin Adana İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, 13 Aralık'ta gerçekleştirecekleri olağanüstü kongreye ilişkin açıklamalarda bulundu.

Partisinin Türkiye'nin siyasi tarihine damga vurduğunu, halkın partisi olduğunu ifade eden Aksakal, kurucu genel başkanları Bülent Ecevit'in ülkeyi 3 kez yönettiğini belirtti.

Delegelerin desteğiyle genel başkan olarak seçilmesi halinde yapacaklarını anlatan Aksakal, şunları kaydetti:

"Kapı kapı gezip Türkiye'de solun potansiyelinin en az yüzde 80 olduğunu göstereceğiz. DSP olarak da bu yüzde 80'in en az yüzde 51'ine talibiz. Yeter ki buna önce biz inanalım, inanarak anlatalım. 'Solcuyuz' demekten utanmayalım. Ahlaksız olan, vatanı pazarlık eden, yolsuzluk yapanlar utansın. 'Solculuk' bunların hiçbirisiyle yan yana bile gelmez. 'Solcu' olmaktan gurur duyacağız. İnancımızı yaşayacağız. Hiç kimse bizi camimizin kapısından geri çeviremez, hiç kimse başımızın üstünde dalgalanan al bayrağı alamaz, hiç kimse sınırlarımızından bir adım ileri gidemez."

Aksakal, DSP Genel Başkanı Masum Türker'in olağanüstü kongrede genel başkanlığa yeniden aday olmayacağını da sözlerine ekledi.