Düğünde rastgele ateş açılması sonucu çocuğun ölümü

Düğünde rastgele ateş açılması sonucu çocuğun ölümü
Düğünde rastgele ateş açılması sonucu çocuğun ölümü
- Adana'da 13 yaşındaki çocuğun ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan sanık, ilk duruşmada adli kontrol kararıyla tahliye edildi

ADANA (AA) - Adana'da düğün konvoyunda rastgele ateş açılması sonucu 13 yaşındaki Ahmet Vadi'nin ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan sanık, ilk duruşmada tahliye edildi.

Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanık Mustafa Ö. (33), maktulün yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Suçlamaları kabul etmeyen Mustafa Ö, olay tarihinde kız kardeşinin düğünü olduğunu söyledi.

"Düğün kalabalıktı, silah sesleri geliyordu" diyen Mustafa Ö, şunları ifade etti: 

"Ben de evimizin 3. katındaki balkondan eşim Zeynep'in ruhsatlı av tüfeğiyle 3 el ateş ettim. Bunun dışında tabancayla ateş etmedim. Benim ruhsatlı ya da ruhsatsız tabancam yoktur. Ahmet Vadi'yi tanımam, tabancayla ateş etmedim, öldüren ben değilim.''

Maktulün babası İbrahim (34) ile annesi Sara Vadi (29) de çevredekilerden sanığın sadece av tüfeğiyle ateş ettiğini öğrendiklerini belirterek, şikayetçi olmadı.

Duruşmada dinlenen tanıklar da kimin neyle ateş ettiğini görmediklerini belirtti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutuklu kaldığı süre ve delil durumunu gözeterek adli kontrol kararıyla tahliyesine ve eksiklerin giderilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

 

Merkez Yüreğir ilçesi Başak Mahallesi'nde 25 Ocak'taki düğünde, gelin evinin çatısındakilerin rastgele ateş açması sonucu, konvoyda bulunan 01 JJ 044 plakalı minibüsteki Ahmet Vadi, göğsünden vurularak yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Olayla ilgili tutuklanan Mustafa Ö. hakkında "çocuğu olası kasıt altında kasten öldürme, kaygı ve panik oluşturabilecek tarzda silahla ateş etme" suçlarından müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  Mahkeme

  ,

  Kız

  ,

  Ceza

  ,

  Taraf

  ,

  hapis

  ,

  tahliye

  ,

  silah