Düğünde rastgele ateş açılması sonucu çocuğun ölümü

Düğünde rastgele ateş açılması sonucu çocuğun ölümü
Düğünde rastgele ateş açılması sonucu çocuğun ölümü
- Adana'da 13 yaşındaki çocuğun ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan sanık hakkında her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı kanıt elde edilemediği için beraat kararı verildi

ADANA (AA) - Adana'da düğün konvoyunda rastgele ateş açılması sonucu 13 yaşındaki Ahmet Vadi'nin ölümüne neden olduğu iddiasıyla yargılanan sanık, her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı kanıt bulunmadığı gerekçesiyle beraat etti.

Adana 5. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya önceki duruşmada tahliye edilen sanık Mustafa Ö. (33), maktulün yakınları ve taraf avukatları katıldı.

Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Mustafa Ö, kız kardeşinin düğününde kalabalıktan silah sesleri geldiğini söyledi.

Evinin balkonundan ruhsatlı av tüfeğiyle ateş açtığını kabul eden Mustafa Ö, "Evimizin balkonundan eşim Zeynep'in ruhsatlı av tüfeğiyle 3 el ateş ettim. Bunun dışında tabancayla ateş etmedim. Benim tabancam yoktur. Ölen Ahmet Vadi'yi tanımam, tabancayla ateş etmedim" diye konuştu.

Mahkeme heyeti, olayda hayatını kaybeden Vadi'nin ailesinin de şikayetçi olmadığı sanık hakkında, öldürme suçundan cezalandırılması için her türlü şüpheden uzak, kesin ve inandırıcı kanıtlar elde edilemediği ve suçun kendisi tarafından işlendiği sabit olmadığı gerekçesiyle beraat kararı verdi.

Heyet, ruhsatsız silah bulundurma suçundan da beraat kararı verdiği sanığa av tüfeğiyle havaya ateş ederek, "genel güvenliği tehlikeye düşürdüğü" gerekçesiyle 10 ay hapis cezası verdi.

Merkez Yüreğir ilçesi Başak Mahallesi'nde 25 Ocak'taki düğünde, gelin evinin çatısındakilerin rastgele ateş açması sonucu, konvoyda bulunan 01 JJ 044 plakalı minibüsteki Ahmet Vadi göğsünden vurularak yaralanmış, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Olayla ilgili tutuklanan Mustafa Ö. hakkında "çocuğu olası kasıt altında kasten öldürme, kaygı ve panik oluşturabilecek tarzda silahla ateş etme" suçlarından müebbet hapis cezası istemiyle dava açılmıştı.