Ege Üniversitesindeki gerginlik

Ege Üniversitesindeki gerginlik
Ege Üniversitesindeki gerginlik
- Adana'da, üniversitedeki kavgada hayatını kaybeden Fırat Yılmaz Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılındı

ADANA (AA) - Adana'da Ülkü Ocakları üyesi grup, Ege Üniversitesindeki kavgada yaşamını yitiren Fırat Yılmaz Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kıldı.

Merkez Seyhan İlçesi Tebağ Mahallesi'ndeki ocak binasında toplanan grup, diğer katılımcıların gelmesini beklediği sırada terör örgütünü simgeleyen poşu taktığı gerekçesiyle iki kişiyi darbetti. Çevrede güvenlik önlemi alan polis, iki kişiyi olay yerinden uzaklaştırdı.

Adana Ülkü Ocakları Başkanı Yunus Uzunlular, burada yaptığı konuşmada, iki gündür sosyal medyada ortalığı karıştırmak, gençleri birbirine düşürmek için bazı provokasyonlar yapıldığını söyledi.

"Kesinlikle tasvip etmeyeceğimiz fotoğraflar, videolar ve benzeri birtakım açıklamalar yapılıyor" diyen Uzunlular, "Bunların hiçbirini arkadaşlarımız dikkate almasın. Hiç kimsenin oyununda, provokasyonunda yer almayız. Burada açıklama yapacak tek kurum Ülkü Ocaklarıdır" dedi.

Konuşmanın ardından gruptakilerin darbettiği bir kişi daha çevik kuvvet ekiplerince uzaklaştırıldı.

Grup, daha sonra tekbir getirip slogan atarak Fuzuli Caddesi boyunca yürüyüp Sabancı Merkez Camisi'ne geldi.

İkindi namazının ardından cami avlusunda Çakıroğlu için gıyabi cenaze namazı kılan ve dua eden grup, daha sonra dağıldı.