Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız:
"Seçimle alakalı 8 bin kişinin üzerindeki ekiple hamdolsun 7 Haziran hazırlıklarımızı hemen hemen tamamladık. Herhangi bir problem öngörmüyoruz"

ADANA (AA) - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, genel seçimin yapılacağı 7 Haziran'da elektrik kesintisi yaşanmaması için 8 binden fazla kişinin bulunduğu ekiple çalışmaların tamamlanmak üzere olduğunu, herhangi bir problem beklenmediğini bildirdi.

"Adana İli Elektrik Dağıtım Toplantısı" öncesi seçim günü alınacak önlemlere ilişkin soru üzerine Yıldız, Adana ve bölgedeki diğer yerlerin elektrik ve doğalgaz dağıtım firmaları ile BOTAŞ yetkililerinin de bulunacağı toplantıda tavsiye, öneri ve şikayetleri bir kez daha değerlendireceklerini bildirdi.

Bölgenin kendileri için ayrı bir önem taşıdığını, özellikle Kerkük-Yumurtalık ham petrol boru hattı ve doğalgazla alakalı ilçelerin de değerlendirildiği önemli bir alan haline geldiğini ifade eden Yıldız, şu bilgileri aktardı: 

"Seçimle alakalı 8 bin kişinin üzerindeki ekiple beraber hamdolsun 7 Haziran hazırlıklarımızı hemen hemen tamamladık. Herhangi bir problem öngörmüyoruz. Şu ana kadar yaptığımız bütün teknik çalışmaları büyük bir dikkatle takip ediyoruz. Bütün izinlerin kaldırıldığını bir kez daha söylemem lazım ve bununla alakalı herhangi bir problem inşallah öngörmüyoruz. Herhangi bir siyasi partinin, özellikle elektriğin arkasına sığınarak bir siyasi söylem geliştirmesini de doğru bulmadığımızı inşallah göstermiş olacağız. Herhangi bir sıkıntı görünmüyor."