Geç kızın fuhşa sürüklendiği iddiası

Geç kızın fuhşa sürüklendiği iddiası
Geç kızın fuhşa sürüklendiği iddiası
- Adana'da bir genç kızın, sosyal paylaşım sitesinde kendisini kadın olarak tanıtan erkek tarafından kandırılıp fuhşa sürüklendiği ileri sürüldü - Genç kızı kandırdığı ve ona para karşılığında fuhuş yaptırdığı öne sürülen 1'i kadın 3 kişi tutuklandı

ADANA (AA) - Adana'da bir genç kızı, fuhşa sürüklediği ileri sürülen 1'i kadın 3 kişi tutuklandı.

İmamoğlu ilçesinde 3 gün önce anne Z.A, emniyet müdürlüğüne giderek, evlerine gelen 1'i kadın 2 kişinin kızları Z.T'yi (18) kaçırdığını bildirdi.

Ekiplerin aradığı Z.T, emniyet müdürlüğüne giderek, ifade verdi. Genç kız , sosyal paylaşım sitesinde tanıştığı Yakup A'nın arkadaşı Kemal Ç. ve Nurcan Y. tarafından fuhuş için pazarlandığını öne sürdü. 

Ailesinin kaçırıldığı yönünde şikayette bulunması üzerine Kemal Ç. ve Nurcan Y, Z.T'yi emniyet müdürlüğü yakınlarına bırakarak ifadesinde "Kaçırılmadığını ve kimseden şikayetçi olmadığını" söylemesini istediler.

Genç kızın ifadesinde, Kemal Ç. ve Nurcan Y'nin emniyet müdürlüğü civarında kendisini bekleyeceklerini belirtmesi üzerine iki şüpheli ekipler tarafından araçta yakalandı. Şüpheli Yakup A. ise İmamoğlu ilçesinde bir evde gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adli tıp biriminde sağlık kontrolünden geçirilerek adliyeye sevk edilen 3 şüpheli tutuklandı. Z.T'nin ise kadın sığınma evine yerleştirildiği öğrenildi.