"Gençlerden Ecdada Mektup" yarışması sonuçlandı

"Gençlerden Ecdada Mektup" yarışması sonuçlandı
"Gençlerden Ecdada Mektup" yarışması sonuçlandı
ADANA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 3. kez gerçekleştirilen ''Çanakkale ve Sarıkamış'ın 100. Yılında 100 bin Ecdada Mektup'' konulu...

ADANA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından 3. kez gerçekleştirilen ''Çanakkale ve Sarıkamış'ın 100. Yılında 100 bin Ecdada Mektup'' konulu yarışma sonuçlandı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, kentte bin 130 kişinin katıldığı yarışmada dereceye giren 9 kişiye ödülleri dağıtıldı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, Adana'da dereceye giren 9 kişiyi makamında kabul etti.

Gönderilen mektupların önemine değinerek tüm katılımcıları kutlayan Ataşbak, şunları kaydetti:

'' Türkiye 'nin tarihine ve geçmişine bakıldığında ülkenin ne zorluklarla kurulduğu görülecektir. Bu kapsamda, tüm gençlere ülkenin düşman işgalinden nasıl kurtarıldığını ve cumhuriyetin nasıl kurulduğunu, evrensel lider Başkomutan Atatürk ve diğer silah arkadaşlarının çabalarını iyi anlatmak gerekir. Tarihimizde önemli bir yeri bulunan Çanakkale ile Sarıkamış şehitleri anısına Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen 'Ecdada Mektup' yarışmasına Türkiye genelinde 522 bin 190, Adana'da ise bin 130 kişi ile rekor katılım olması bizleri duygulandırdı.''

Ataşbak, dereceye giren Büşra Arı, Kübra Deniz Öz, Elanaz Başak Önder, Ruveyda Çıraklı, Emine Cevahir Adıyaman, Dilan Tutuş, Savaş Hoştaş, Meva Yağmur ve Oğuzhan Başaranoğlu'na ödül verdi.