Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Adana'ya engelli otobüsü

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Adana'ya engelli otobüsü
Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan Adana'ya engelli otobüsü
ADANA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığınca, engelli sporcuların ulaşımlarının sağlanması amacıyla Adana'ya engelli otobüsü gönderildiği...

ADANA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığınca, engelli sporcuların ulaşımlarının sağlanması amacıyla Adana'ya engelli otobüsü gönderildiği bildirildi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Abdulkadir Ataşbak, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlığın "Spor İçin Engel Tanımıyoruz" kampanyası kapsamında Adana'ya engelli otobüsü gönderdiğini bildirdi.

Engelli sporcuların antrenmana ve deplasmandaki müsabakalara engelli otobüsüyle gideceklerini ifade eden Ataşbak, şunları kaydetti:

"Engellilere göre özel tasarlanmış otobüs tek koltuklu, 28 kişi engelli, 6 refakatçi toplam 34 kişi kapasiteli ve 800 bin lira değerinde. Engelli otobüsü sayesinde antrenmana ve deplasmanda müsabakaya gidecek engellilerin yaşamlarını kolaylaştıracağız. Tüm hedefimiz daha fazla engelliyi spora yönlendirmektir. Bu konuda ailelere büyük görev düşüyor. Çocuklarını eve kapatacaklarına en doğal tedavi ve rehabilitasyon olan sporu iyi değerlendirmelerini bekliyoruz. Eski spor tesislerinin büyük bölümünün mimari yapısını engellilere yönelik düzenledik. Zaten yeni inşaatı süren tesislerin tamamı yasa gereği engellilere uygun yapılıyor. Tesislerin yanı sıra engelli otobüsünün de gelmesi bizi rahatlattı. Engelli spor kulüplerine daha çok katkı sağlayacağız."


  ETİKETLER:

  Adana

  ,

  spor

  ,

  lira

  ,

  engelli