Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-Eski Adalet Bakanlığı Bakanlık Yüksek Müşaviri Adnan Özen, genel seçimlerde AK Parti'den aday adayı oldu

ADANA (AA) - Eski Adalet Bakanlığı Bakanlık Yüksek Müşaviri Adnan Özen, genel seçimde AK Parti 'den aday adayı olduğunu açıkladı.

Özen, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, "Yeni Türkiye "ye hizmet etmek amacıyla milletvekili adayı olduğunu belirtti.

Bürokraside 30 yılı aşkın süre çeşitli kademelerde görev yaptığını ifade eden Özen,  Adana'nın Ankara 'daki sesi olmak amacıyla siyasete atıldığını aktardı.

Adana'yı yeninden siyasetin ağırlık merkezlerinden biri haline getirmek zorunda olduklarını anlatan Özen,  ''Çünkü Adana, tarımın, sanayinin, ticaretin ve kültürün ağırlık merkezlerinden biri. Bu ağırlığın siyaset alanında layıkıyla temsil edilmiyor oluşu siyasetin ve demokratik düzenin sağlığı bakımından mühim bir eksiklik" dedi.

AK Parti 'nin, Türkiye'den kendini sorumlu sayanların partisi olduğunu aktaran Özen, şunları kaydetti:

"Ekonomide istikrarı sağlamış, enflasyonu yenmiş, ihracat rakamlarında rekor kırmış bir Türkiye tablosu AK Parti iktidarının eseridir. Milletvekilliği adaylığı için beni motive eden şeylerden biri Sayın Cumhurbaşkanımızın sürekli vurguladığı 'Kimsesizlerin kimsesi olmak için varız' sözleridir. Yıllarca Çocuk Esirgeme Kurumu'nda çalıştım. Bulunduğum her ortamda yetimlerin ve öksüzlerin, itilip kakılanların, horlanıp ezilenlerin çilelerine yüksek sesle tercüman oldum. Makamımın yetmediği yerde daha etkili, yetkili şahısları ve makamları onlar için seferber etmeye çalıştım. Tüyü bitmemiş yetimin hakkının takipçisi oldum. Milletvekilliğini de bu bağlamda milletin derdini, tasasını içinde taşıyan ve milleti için elinden geleni yapan bir makam olarak görüyorum."