Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- CHP Adana İl Başkanı Bulut: "Yaşanacak bir Türkiye özlemi kuran halkımızın oylarına sahip çıkmak, en büyük sorumluluğumuz"

ADANA (AA) - CHP Adana İl Başkanı Burhanettin Bulut, "Yaşanacak bir Türkiye özlemi kuran halkımızın oylarına sahip çıkmak en büyük sorumluluğumuz" ifadelerini kullandı.

Bulut, yazılı açıklamasında, partilerinin il teşkilatı olarak Seyhan Belediyesi Yaşar Kemal Kültür Merkezi'nde, seçim güvenliği bilgilendirme toplantısı düzenlediğini bildirdi.

Halkın iradesinin gerçekleşmesi noktasında seçim güvenliğinin büyük önem taşıdığını belirten Bulut, "Geçmiş dönemlerde yapılan seçimlerde sandık güvenliğinin sağlanamaması nedeniyle önemli oranda seçmen sandığa gitmedi" değerlendirmesinde bulundu.

Bulut, 7 Haziran'da sandık güvenliğini sağlayıp her bir oya sahip çıkmak için kapsamlı bir çalışma yaptıklarını vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Sandığa gitmeyenlerin büyük bir kısmı CHP seçmeni. Yaşanacak bir Türkiye özlemi kuran halkımızın oylarına sahip çıkmak, en büyük sorumluluğumuz. Bunun için de tek bir oy bile büyük önem taşıyor. Yurttaşlarımız gönül rahatlığıyla sandığa gidip oyunu kullanabilirler. CHP Adana İl Örgütü olarak yurttaşlarımızın her oyuna sahip çıkacağız. Hiçbir oy boşa gitmeyecek."