Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
ADANA (AA) - Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetler Genel Müdürü Osman Arıkan Nacar, görevinden istifa ederek Adana'dan AK Parti milletvekili aday...

ADANA (AA) - Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetler Genel Müdürü Osman Arıkan Nacar, görevinden istifa ederek Adana'dan AK Parti milletvekili aday adaylığına başvurdu.

AK Parti Adana İl Başkanlığı'na gelerek aday adaylığı başvurusunda bulunan Nacar, 26. dönem milletvekili seçimlerinde AK Parti gibi istikrarı, milletin iradesi olan bir partiden aday adayı olmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Adana'da doğmuş, büyümüş ve eğitim görmüş biri olarak kente hizmet etmenin kendisi için namus borcu olduğunu belirten Nacar, "14 yıldır çalıştığım Sağlık Bakanlığı'ndan ve son 15 aydır çalıştığım genel müdürlük görevimden istifa ederek yeni bir hizmet kapısına aday oluyorum. Bu süreçte 112'de göstermiş olduğumuz gelişimi, ambulans parası vererek hasta taşınırken denizde, karada ve havada hasta taşır hale gelen, yılda 300 bin hastadan 4 milyonun üzerinde hasta taşımaya çıkardığımız gibi, ülkemize ve Adanamıza da bu istikrarla hizmet edeceğiz" diye konuştu.

AK Partili her adayın, her üyenin ve delegenin, ülkenin istikrarı için çalıştığını ifade eden Nacar, "Ülkemizin ve Adanamızın refahı, ülkemizde barış dolu günleri beraber yaşamak için, sağlığı, adaleti gelişmiş bir ülke için aday adayı oldum. Önce ülkem, sonra partim ve Adanam için çalışacağıma söz veriyorum" dedi.