Genel seçimlere doğru

Genel seçimlere doğru
Genel seçimlere doğru
- Adalet Bakanlığı Bakanlık Yüksek Müşaviri Adnan Özen, Adana'dan AK Parti milletvekili aday adayı oldu

ADANA (AA) - Adalet Bakanlığı Bakanlık Yüksek Müşaviri Adnan Özen, Adana'dan AK Parti milletvekili aday adayı olduğunu bildirdi.

Özen, yazılı açıklamasında, 30 yıldan fazla bürokrasinin muhtelif kademelerinde görev aldığını belirterek, bundan sonra da doğup yetiştiği Adana'yı Ankara 'da temsil etmek istediğini vurguladı.

Özen, bürokrasi hayatı boyunca edindiği tecrübeyi siyaset alanında memleket insanlarına hizmet yolunda değerlendirmek istediğini aktararak, şunları kaydetti:

"Adana, demokrasi tarihimiz boyunca Türk siyasetine yön veren merkezlerden biri oldu. Siyasetin istikameti konusunda temayülünü hep yüksek sesle bildirdi ama son dönemlerde bu ağırlık epeyce azaldı. Adana'yı yeniden siyasetin ağırlık merkezlerinden biri haline getirmek zorundayız. Çünkü Adana, tarımın, sanayinin, ticaretin ve kültürün ağırlık merkezlerinden biri. Bu ağırlığın siyaset alanında layıkıyla temsil edilmiyor oluşu, siyasetin ve demokratik düzenin sağlığı bakımından mühim bir eksiklik. Ben, bu çarpıklığın giderilmesi gayesini de kendime misyon seçerek bu göreve talip oldum."